Zobacz temat - [R 45] Problem z hamulcami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 45] Problem z hamulcami

Monotonny - Sob Sie 27, 2016 19:33
Temat postu: [R 45] Problem z hamulcami
Cześć :) Panowie krótka piłka, wymieniłem dziś zaciski, jarzma i tarcze ponieważ przerobiłem z litej na wentylowaną. Ogólnie poczyściłem i pomalowałem cały zestaw i złożyłem na starych gumach. Wszystko ładnie pasowało, skręciłem i odpowietrzyłem układ cały układ hamulcowy i pupa :( Pedał jest twardy ale schodzi do samego dołu. Odpowietrzałem 2 raz i tak samo :evil: Dodam że nic niby nigdzie nie cieknie, i teraz nie wiem czy gumy miały by winę czy coś innego.
Remigiusz - Sob Sie 27, 2016 20:02

Monotonny, Wkręciłeś obydwa puste jarzmy na raz :?: Nie pomyliłeś prawy z lewym :?: Odpowietrznik ma być u samej góry jarzma. Odkręć obydwa odpowietrzniki i zostaw na grawitacyjne odpowietrzanie na chwile. Niech pokapie chwile. Potem odpowietrz jeszcze i popukaj młotkiem bo jarzmach i zobacz czy coś dało.

Jeszcze opcja jest odpal auto i próbuj w tedy odpowietrzać :wink:

Monotonny - Nie Sie 28, 2016 17:05

Remigiusz, jeśli chodzi o jarzma to lewe i prawe jest takie same. Odpowietrzniki są u samej góry jarzma :) Dodam że dziś trochę jeździłem i hamulce się poprawiły i hamują elegancko. Jutro zobaczę z rana jak będzie na zimnym płynie.
Remi, hamulce są dobre może same się odpowietrzył? Nie wiem, ważne że działa. Remi od wczoraj mam jeszcze jeden problem. Jadąc na 4/5 biegu (przy 1/2/3 bardzo sałabo czuć) gdy dodam gwałtownie gazu to sie jakby sprzęgło ślizgało co to może być?