Zobacz temat - Freelander - prosba o ocene
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Freelander - prosba o ocene

mg1989sos - Pią Wrz 02, 2016 21:53
Temat postu: Freelander - prosba o ocene
http://olx.pl/oferta/land...D5-IDhjTxb.html

Co sadzicie o tym freelanderze ?

sknerko - Pią Wrz 02, 2016 22:36

Przekładka z angola i to niedbała, bo na pierwszy rzut oka widać, daj sobie spokój bo to raczej bomba na kołach
Dominoz - Pią Wrz 02, 2016 22:42

sknerko, jak ty to wychwyciłeś? :)
sknerko - Pią Wrz 02, 2016 22:56

Chłopie popatrz na średnie ceny tych aut tu ci ktoś za szóstke oferuje sprawne auto phi..... bzdura wierutna.
Poprzedniego z 1999r kupiłem sprawnego czystego i zadbanego i europejskiego. W 3 lata wpompowałem w niego 26 tysi a kupiłem za 12. wystawiłem go za 10 kafli i był najdroższy na allegro z przebiegiem prawie 300kkm z czego ponad połowa na LPG, przyjechał koleś i powiedział ze jeszcze tak zadbanym nie jeździł i go wziął bez szemrania a ty chcesz kupić z a 6 sprawnego?śmiech na sali

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2016 22:56 ]
Dominoz brak zamka w drzwiach kierowcy i ramiona wycieraczek wygięte na odwrót

longer86 - Pią Wrz 02, 2016 22:57

I licznik w milach i km jednocześnie
sknerko - Pią Wrz 02, 2016 23:09

Licznikom już sie nie przyglądałem bo sensu już nie było jak sie nie chciało przy przekładce takich tanich rzeczy ogarnąć to co dopiero maglownica i ABS a do tego nawiewy. Swoją drogą golas nawet klimy nie ma
SyntaX - Sob Wrz 03, 2016 06:40

Jak mi na serwis dzwoni klient i mówi że kupil Freelandera za 5000 to się pytam:
"Ale złotówek czy EUR".
Jak mówi że złotówek to mi nagle telefon zasięg traci :mrgreen: :neutral:
Nawet nie chcę widzieć u siebie takiego bo szkoda mojego czasu.

W miarę ogarnięty egzemplarz to wydatek około 15.000zł.

Winu - Sob Wrz 03, 2016 09:55

Ale ma szpanerskie opony z białym pasem i pseudo ryflowane dywaniki :mrgreen:

A tak na serio - śmietnik, jak koledzy powiedzieli.

mg1989sos - Sob Wrz 03, 2016 10:55

Ogólnie to rozglądam się za Freelanderem w gazie , 5d, do 8-9 tys ...

Jaki jest orientacyjny koszt przeniesienia butli z gazem pod podłogę bagażnika?

W okolicy mam jeszcze tego
http://olx.pl/oferta/land-rover-CID5-IDhgCKd.html
Oraz tego
http://olx.pl/oferta/land...D5-IDglp5R.html

Winu - Sob Wrz 03, 2016 11:09

Ten za 7,5 -> prawdopodobnie przekładka (bo nie widać dokładnie), z tyłu pewnie walony bo ma światła od MY2002, albo cały walony bo przednie błotniki ma wymienione , albo zderzak (brak otworów na kratki a są w zderzaku) - podejrzewam błotniki bo nie pasują ani do progów ani do drzwi.Dodatkowo albo mega podstawowa wersja, albo przeróbka z 'commertial' - jedna poducha i brak klimy.

Drugi -> przekładka 100%.

W tym budżecie raczej ciężko liczyć na sensowny i bezpieczny egzemplarz... a przynajmniej nie od razu

sknerko - Sob Wrz 03, 2016 11:23

za 9 tys kupisz z gazem europejskiego ale na pewno będzie miał wkład początkowy w granicach 3-4 tys. mojego sprzedałem rok temu za 9900 i koleś dołożył jedynie wymianę zamka pasażera bo silniczek padł i uszczelnienie silnika bo lekko ciekło z miski olejowej. Kupił zaraz po zmianie oleju i z nowym aku wszystko udokumentowane. więc się da. Niestety naszukasz się bo o europejskiego z gazem ciężko, a jeszcze żeby silnik miał sprawną uszczelkę głowicy to jeszcze trudniej.

przeniesienie butli to zakładając nowa butlę pewnie z 800-1000. trzeba wyciąc schowek i zaspawać podłogę i wymienić część wydechu lub przerobić jakoś sensownie.

mg1989sos - Sob Wrz 03, 2016 13:26

http://olx.pl/oferta/land...D5-IDhhwjH.html


A ten silniczek v6 ? Bardziej awaryjne niż 1.8 ?

Winu - Sob Wrz 03, 2016 13:39

Znowu przekładka... - chcesz zmarnować 10 koła i kupić sobie problem?

Nie oglądaj samochodów które po stronie kierowcy nie mają zamka

mg1989sos - Sob Wrz 03, 2016 13:43

Czyli wychodzi na to że faktycznie poniżej tych 15 tys nie ma co szukać Freelandera... chyba zacznę się rozglądać za 75 / zt w combi
Winu - Sob Wrz 03, 2016 13:47

Rynek jest zalany tandetą ściagniętą z U.K przerabianą u mietka w stodole za 2000 zeta.

Wygrzebianie czegoś sensownego wymaga albo cierpliwości, albo większego budżetu.
W takiej kasie w 95% to przekładki na oplu, z drutowanym układem hamulcowym, pociętymi i lutowanymi wiązkami i cudami w wentylacji - to tak w podstawie.

w głębszym spojrzeniu to pierwsze roczniki które wymagają wymiany wiskozy, dyfra na nową rewizję, naprawy mocowań wózka zawieszenia, nagrzewnicy a za chwile będą wymagały zmiany IRD.

Chyba że trafisz takiego który ma to porobione i udokumentowane. Ale to wymaga czasu.

sknerko - Sob Wrz 03, 2016 16:28

Tak jak Winu pisze, poza tym uparłeś sie na olx? poszukaj na otomoto i na allegro ostatnio przeglądałem to były z 2-3 w miarę rokujące w twoim budżecie ale i tak najlepiej kup sobie bez LPG i sam załóż wyjdzie może 1000 drożej ale przynajmniej będziesz wiedział że silnik nie jest skatowany dziadowsko wyregulowaną instalacja LPG

[ Dodano: Sob Wrz 03, 2016 16:28 ]
Z zakupem 75 w kombiaczu i z lpg możesz mieć czasem większy problem jak z landkiem

SyntaX - Sob Wrz 03, 2016 20:29

Jeżeli nie masz ciśnienia to w listopadzie mój klient będzie sprzedawał TD4 2002r 3D manuala w cenie około 12.000