Zobacz temat - [R45]ustawienie rozrzadu i wymiana glowicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45]ustawienie rozrzadu i wymiana glowicy

adrianek1979 - Nie Wrz 18, 2016 14:06
Temat postu: [R45]ustawienie rozrzadu i wymiana glowicy
Witam mam duzy problem z roverem 45 1.8 16v 117km,moj problem polega;po splanowaniu glowicy wymianie uszczelek rover przestal jezdzie wiec zapala normalnie lecz po przejechaniu moze 2km zaczyna szarpac silnikiem.Pracuje jakby na 3cylindrach po dodaniu gazu przy 3tys obrotow zaczyna jechac ale gdy spadna ponizej,znowu zaczyna falowac wyrzuca zaplon,szczela w tlumik.Meczanik rozkalda rece po podpieciu kompa wywala czujnik polozenia walak rozrzadu: ustawiony rozrzad na znaki,podmieniony czujnik i dalej to samo caly czas tem sam blad.Opis mechanika walek rozrzadu obraca sie szybciej niz wal.Moje pytanie jakie sa oznaczenia walkow rozrzadu ktory ssacy a ktory wydechowy na 2 walkach oznaczenie LGC106970 i czy kola o rozrzadu sa takie same wielkosciowo ilosc zebow w 1.4 a1.8
MultecFSO - Nie Wrz 18, 2016 23:26

Wałki są takie same. Różnica polega na sposobie zakladania koła pasowego. W wydechowym zakładasz tak by kołek był koło napisu EX, a na ssącym na IN. Potem ustawiasz wał na znaki, tzn. znak na dolnej obudowie paska na godzinie 13 ma się pokryć z rowkiem na kole pasowym, tłoki mają być wszystkie równo, a po przekręceniu wałem w prawo pierwszy ma iść do góry. Wałki ustawiasz patrząc od przodu silnika EXHAUST - IN - EXHAUST - IN.
Koła pasowe w każdym silniku procz 1.8 VVC sa takie same.