Zobacz temat - [25] Ustawienie rozrzadu ustawienie wałkow zdjecia rover 25
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [25] Ustawienie rozrzadu ustawienie wałkow zdjecia rover 25

chosa - Pon Wrz 26, 2016 07:38
Temat postu: [25] Ustawienie rozrzadu ustawienie wałkow zdjecia rover 25
Witam, czy ten rozrzad jest dobrze ustawiony , moze ktos pomoc ??
ADI-mistrzu - Pon Wrz 26, 2016 07:52

Kolego chosa do ustawienia rozrządu trzeba jeszcze widzieć znacznik na kole pasowym na wale korbowym.
chosa - Pon Wrz 26, 2016 10:53

Zdaje sobie z tego sprawe :)
chodzi mi o ustawienie krzywek czy sa dobrze czy cos pomieszane,
dol jest ustawiony dobrze dwie kropki na zebatce do kreski na pompie czy tam obudowie

luke27 - Pon Wrz 26, 2016 11:11

Wygląda że jest źle ustawiony skoro dolny masz ok.
chosa - Pon Wrz 26, 2016 12:08

luke27 napisał/a:
Wygląda że jest źle ustawiony skoro dolny masz ok.


czyli co sugerujesz ??

ma ktos zdjecie jak powinny byc krzywki ??

ADI-mistrzu - Pon Wrz 26, 2016 12:38

Dziwne bardzo, koła zębatego chyba nie da się inaczej założyć na wałki bo są zamki/klucze uniemożliwiające to.
flapjck1 - Pon Wrz 26, 2016 13:01

gorne kolo jest uniwersalne zarowno do IN jak i do EX

trzeba na inne wyciecie/kolek zalozyc

skladanie rozrzadu na znaki zrobione markerem to HEREZJA - nie po to producent dal swoje znaki na kolach

na ssacym znak widze na zewnatrz - czyli zle
wiec reszta tez pewnie zle


to jest kurde najprostszy rozrzad dohc jaki kiedykolwiek skladalem i nie wiem jak ktos to moze zrobic zle

ADI-mistrzu - Pon Wrz 26, 2016 13:33

Właśnie też nie mogę zrozumieć gdzie problem, znaki są, ustawia się silnik aby były zgodne a potem rozbiera wszystko.
Ściąga pasek, zakłada nowy z uwzględnieniem znaków bo mogą się w trakcie przestawić i wsio.

Myślałem że kolega może koła rozrządu ściągał aby uszczelniacze wymieniać, ale i tak są kliny z tego co pamiętam które uniemożliwią błędne założenie kółek.
Tak więc w żadnym etapie prac nie powinno być z tym problemu.

Sposób producenta jest tym bardziej bezpieczny, iż tłoki są w równej linii, czyli niema niebezpieczeństwa że wałek rozr żadu się przekręci, zawór naciśnie i pocałuje tłoczek.
Można wałkami kręcić i nic się nie stanie.

chosa - Pon Wrz 26, 2016 14:56

flapjck1 napisał/a:


skladanie rozrzadu na znaki zrobione markerem to HEREZJA - nie po to producent dal swoje znaki na kolach

to jest kurde najprostszy rozrzad dohc jaki kiedykolwiek skladalem i nie wiem jak ktos to moze zrobic zle


wiec jak jestes taki madry to podpowiedz jak ma byc :) bo nic rozsadnego nie podpowiedziales .
zobacz sobie tutaj :
ustawienie rozrzadu rover

luke27 - Pon Wrz 26, 2016 17:12

Oj przepraszam. Mój błąd, na telefonie dobrze nie widać i zdjęcie zrobiłeś z perspektywy, że wyglądało na przestawione o 2 ząbki. Rozrząd masz ustawiony dobrze. Poniżej jeszcze schemacik.
chosa - Pon Wrz 26, 2016 17:26

bo samochod pali tylko na wolnych , sprezanie 8 na kazdym i teraz pytanie , zamienione kolka ? dlatego chcialem ustawienie wałkow krzywek - raczej maloprawdopodobne bo znaczylem ,
czyli wychodzi na to ze gosc spaprał glowice ?

luke27 - Pon Wrz 26, 2016 19:25

Co Ci robił z głowicą? Opisz dokładniej problem. Mechanicy to największy problem tych silników w PL. Opisz dokładnie co było robione.

[ Dodano: Pon Wrz 26, 2016 19:25 ]
Myślę że te schematy rozwiążą twoje wątpliwości. Koła rozrządu do wałków przykręcasz 65Nm, koło pasowe do wału 205Nm.

hudy23_1985 - Pon Wrz 26, 2016 19:40

jak dla mnie to zle załozone koła na kliny. przy załozeniu obu odwrotnie tak bedzie słaba kompresja.
trzeba zdjąc pasek odklecic koła i sprawdzic
ssąc w wyciecie IN
wydechowy w wyciecie EX
Oba koła sa takie same

chosa - Wto Wrz 27, 2016 09:59

oki, powyzsze zalaczniki chyba dadza rade :]
sTERYD - Wto Wrz 27, 2016 12:57

I w ten sposób po raz sto kabanasty rozwałkowalismy rozrząd w K-serii dziękujemy Ci chosa, że nie chciało Ci się poszukać.