Zobacz temat - [MG ZR 1.4 2005r] problemy po wymianie linki sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 1.4 2005r] problemy po wymianie linki sprzęgła

abuk888 - Sob Paź 01, 2016 20:36
Temat postu: [MG ZR 1.4 2005r] problemy po wymianie linki sprzęgła
Witam! Od 2 tygodni jestem szczesliwym posiadaczem mg zr. Swojego poorzedniego roverka musialem zostawic w polsce i jeszcze nie zdazylem zmienic danych w profilu. Mianowicie problem jest taki. Tydzien temu podczas jazdy po miescie strzelila linka sprzegla zaraz przy plastikowym mocowaniu przy pedale, mechanik wymienil na nowa i zaczely sie problemy. Zeby wrzucic 1 trzeba wcisnac tak sprzeglo ze prawie wyginam podloge, wsteczny wchodzi z okropnym zgrzytem. Przed wymiana biegi wchodzily perfekcyjnie. Sprawdzilismy dlugosc starej i nowej linki, nowa jest delikatnie krotsza wiec powinno byc lepiej, a jest paranoja. Jak odpale na jedynce z wcisnietym sprzeglem to auto delikatnie rusza. Sprawdzilem sprzeglo sie nie slizga. Patrzylem swoim amatorskim okiem to linka ma delikatny luz ale napewno nie az taki zeby przy calym skoku pedala bralo dopiero przy podlodze, max milimetr za luzno. Pedal sprzegla jest duzo wyzej od pedala hamulca. Ktos moze wie jak poprawnie zamontowac ta linke? Wyczytalem ze trzeba "szarpac" przy samoregulatorze ale niesteparanoja.po rym zabiegu sprzeglo zamarlo, nie wrzuce zadnego biegu. Pomocy

[ Dodano: Wto Wrz 27, 2016 16:45 ]
Po dłuższym namysle i kolejnych przecytanych tematach doszedłem do wniosku ze kupiłem linke z popsutym samoregulatorem lub padl docisk. Ma ktos jakiś sposób na sprawdzenie tych rzeczy w domowy sposób? Może inne pomysły?

[ Dodano: Sob Paź 01, 2016 20:36 ]
Kurcze panowie to już mój drugi temat na tym forum i po raz kolejny zadnej odpowiedzi. Przesiedzialem przy aucie caly tydzien, malo co skrzynie zwalilem a okazalo sie ze mechanik ktory zakladal linke z samoregulatorem byl patyrakiem i zrobil to zle. Prowizorka zazebilem linke i chodzi nak fabryka dala. Pozdrawiam ;)