Zobacz temat - [MG ZT] Brak iskry na wszystkich świecach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Brak iskry na wszystkich świecach

batyrhan - Wto Paź 18, 2016 11:27
Temat postu: [MG ZT] Brak iskry na wszystkich świecach
Witam,
Panowie na forum jestem już jakiś czas ale pierwszy raz mam problem z samochodem więc szukam pomocy. Proszę o wyrozumiałość ponieważ nie wiem gdzie i jak szuka się tutaj pomocy
mg ztt 2.5 v6 rok 2002 jechałem i samochód zgasł.
Brak iskry na wszystkich świecach, czujnik wału wymieniony na używkę ( czy i jak można go sprawdzić???) ale iskra nie wróciła, bezpieczniki sprawdzone.
Gdzie jeszcze szukać????

Dziękuje za pomoc

sTERYD - Wto Paź 18, 2016 22:30

Zmieniłeś czujnik położenia wału, czy wałka rozrządu?
batyrhan - Czw Paź 20, 2016 23:42

Zmieniłem czujnik położenia wału korbowego.
a czy czujnik wałka rozrządu może też mieć na to wpływ???

[ Dodano: Czw Paź 20, 2016 23:42 ]
Panowie potrzebuje pomocy...
Proszę o jakieś konstruktywne sugestie.
Dziękuje

prebenny - Pią Paź 21, 2016 09:13

Jak masz laptopa/tablet na Windowsie to najsensowniej ściągnąć TOAFa i kupić kabel (30-40 zł). Mając na tacy podane błędy w ECU trochę łatwiej o pomoc a koszt mniejszy jak jechać do mechanika na komputer.
batyrhan - Pią Paź 21, 2016 12:03

Witam
Sprawdzałem innym programem i wyszło tylko uszkodzenie czujnika wałka rozrządu ale mam problem bo nie moge dostać nsc 100 610 m niby są dostępne o nr NSC100930, NSC100931, NSC100932 i inne niby do 2.5 6v aie nr inny więc nie wiem czy będzie działać może kolega pomoże...
i jeszcze jedno pytanie czy czujnik wałka może odłączyć iskrę???

dj_darco - Pią Paź 21, 2016 19:28

spróbuj całkiem go wypiąć z wiązki może ożyje. U mnie iskra zanikła kiedy pękł kabel od wtrysku sugeruje też to sprawdzić.
rafalmis1 - Sob Paź 22, 2016 08:22

batyrhan, jak pokazuje czujnik rozrządu, to go wymień, kup uzywke i będzie latać. W sumie na początek, wyjmij go i sprawdź przewody, u mnie były pęknięte
batyrhan - Pią Sty 27, 2017 20:41

w poniedziałek ma przyjść czujnik tylko o innym nr NSC ale słyszałem że ta nr to co roku była inna a czujnik taki sam ( mam nadzieje że tak zaiste jest ) jak podłącze to dam znać czy iskra wróciła.
Dziękuje za pomoc

[ Dodano: Pią Sty 27, 2017 20:36 ]
Panowie PROSZĘ BŁAGAM Pomóżcie. cały czas walcze z brakiem iskry m moim mg zt 190...
Podsumuje wszystko co zrobiłem wymiemiłem wszystkie czyjniki wału wałka sprawdziłem cewki świece podmieniałem komputery i immo i dalej nie mam iskry na wszystkich świecach na kompie pokazuje mi uszkodzony czujnik wałka rozrządu już wymieniłem 4 te czujniki więc na 100% są ok. wałek rozrządu się kręci co jeszcze zostaje????? tylko instalacje elektryczna silnika(Cała wiązka) ale nigdzie nie moge dostać z taką wtyczką (żeby było tyle podpiętych kabli, chodzi mi o te okrągłe wkręcane czarne kostki koło skrzynki bezpieczników są 2 w 1 wszystkie piny mają kable w 2 tak samo a w mojej instalacji jest tylko 6 pinów z kablami, nigdzie takiej mie moge dostać jak ktoś ma to kupie bo już koncepcji mi brakuje co jest!!!!)
Panowie raz jeszcze prosze o pomoc moj tel 791196068

[ Dodano: Pią Sty 27, 2017 20:41 ]
Mam jeszcze jedno pytanie czy jak pasek rozrządu przeskoczy to czy może odciąć iskre????( bo rozjeżdżają się sygnały z czujników wału i wałka) taka moja hipoteza bo już myśle o wszystkim nawet o zemście kosmitów bo pomysłów mi brakuje!!!

prebenny - Sob Sty 28, 2017 08:28

Sprawdź najprostszą rzecz. Jak pokazuje błąd czujnika nawet po wymianie to weź zwykły miernik/multimetr w rękę i sprawdź czy dochodzi do niego napięcie.
rafalmis1 - Sob Sty 28, 2017 08:34

a może po po prostu bezpiecznik w komorze silnika ??
batyrhan - Sob Sty 28, 2017 11:05

Witam
Więc tak napięcie do czujnika normalnie dochodzi i czujnik jest sprawny normalnie rozłącza,
jeśli chodzi o bezpieczniki są wszystkie sprawne.
Panowie już mi koncepcji brakuje gdzie szukac????

rafalmis1 - Sob Sty 28, 2017 12:48

sprawdź czujnik uderzeniowy. Jest koło bezpieczników w kabinie po prawej
AdaskoC - Sob Sty 28, 2017 14:37

rafalmis1 napisał/a:
sprawdź czujnik uderzeniowy. Jest koło bezpieczników w kabinie po prawej


Czujnik odcina pompę paliwa a nie iskrę.

batyrhan - Nie Sty 29, 2017 23:00

Hmm,
Czyli dalej nic nie wiadomo, tylko mam taki problem że nie wiem nawet gdzie szukać...
Jeszcze wymiana wiązki została tylko nigdzie nie moge kupić może ktoś ma???? albo może ktoś wie na jakich pinach przy kompie podawany jest minus na cewki???
Samochód stoi Między Tarnowem a Brzeskiem może ktoś z wiedzą chciałby pomóc/zarobić bo kocham to auto ale.../#^%$!!!!!

rafalmis1 - Pon Sty 30, 2017 07:37

Ja bym jednak podmienil bezpiecznik 150A w komorze silnika. Jak ja go upaliem to samochód kręcił, a nie odpalał.
Markzo - Pon Sty 30, 2017 08:23

A ecu ktos sprawdzil? Potrafia sie tam odlutowac cos odpowiedzialne za iskre wlasnie. Trzeba je wyjac z podszybia i zdjac obudowe.
batyrhan - Pon Sty 30, 2017 10:59

mam 3 zestawy startowe i na każdym jest to samo, czyli brak iskry i ten sam komunikat o błędnym sygnale z czujnika wałka roz. zostało mi całą wiązke silnika przedzwonić jak to nie pomoże to już koniec. może mi ktoś powiedzieć do cewek dochodzą 3 kable które za co odpowiadają???
SeniorA - Pon Sty 30, 2017 17:43

batyrhan, nagłe zatrzymanie silnika nie było spowodowane przez czujnik wałka bo on jest potrzebny tylko do uruchomienia, podczas jazdy można go odpiąć.Na początku sprawdziłbym kostkę stacyjki i mocowanie w niej przewodów , kostkę na alternatorze oraz przekaźnik główny R4 , czy po włączeniu zapłonu pracuje pompa paliwa ?.
batyrhan - Pon Sty 30, 2017 20:57

Ok sprawdze jeszcze te 2 rzeczy, pompa paliwa pracuje na 100%
SeniorA - Pon Sty 30, 2017 22:20

batyrhan napisał/a:
pompa paliwa pracuje na 100%
to znaczy , że przekaźnik R4 jest OK i ma zasilanie , nie trzeba go sprawdzać.
batyrhan - Sro Lut 22, 2017 23:32

Witam,
Panowie pomijam już fakt straty iskry ponieważ okazało się że straciłem kompresje na wszystkich cylindrach ( rozwartwił się pasek klinowy od alternatora i część znalazłem wkręconą w rozrząd więc pewnie przeskoczył i możliwe jest że zmieliło mi zawory!!!!) zanim zdejmę głowice chciałbym łudząc się wielce! sprawdzić kompresję na ustawionym rozrządzie i tu moje pytanie- jest jakiś patent na ustawienie rozrządu bez blokad????? bo słyszałem że ktoś tam ustawiał bez...
Proszę o info czy jest jakaś szansa że nie zmieliło mi zaworów i czy bez blokad można ustawić rozrząd.
Wielkie dzięki za informacje.
tel. 791 196 068

[ Dodano: Sro Lut 22, 2017 23:32 ]
Dobra Panowie sprawa wyjaśniona brak iskry na wszystkich cylindrach był spowodowany przeskoczeniem paska rozrządu ( pasek klinowy od alternatora itd... się rozpadł i wpadł pod koło woału ) o 7 zębów i odczytu z czujnika wału i wałka rozrządu się rozjechały... i kąp odciął sygnał na cewki.
po ustawieniu rozrządu iskra wróciła, to dobra wiadomość ale jest też zła!!!! a mianowicie nie mam kompresji na wszystkich cylindrach!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Pytanie może ktoś ma do sprzedania zawory??? bo nigdzie nie mogę dostać.
Acha czy zawory od rovera 75 2.5 są identyczne jak do MG zt 2,5???

sTERYD - Czw Lut 23, 2017 11:01

Tak.
dj_darco - Czw Lut 23, 2017 11:22

http://www.amp.eu/
zapytaj tych panów :) oni dorabiają zaworki

batyrhan - Czw Lut 23, 2017 22:58

Witam, wysłałem do nich zapytanie ale narazie cisza, za adres dziękuję.
Mnie rozwaliło wszystkie zawory ssące może ktoś ma 12 sztuk używanych chętnie kupię.
Panowie gdzie szukać na forum jakiś części??/ a może znacie kogoś kto handluje, dajcie jakieś namiary
Dzięki

sTERYD - Pią Lut 24, 2017 10:14

w giełddzie?
wal do adaskoC, może ma jakąś rozpi... zepsutą Vkę pod ręką.