Zobacz temat - [R75] Gniazdo zapalniczki - dziwne zachowanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Gniazdo zapalniczki - dziwne zachowanie

Koenig - Czw Paź 20, 2016 11:02
Temat postu: [R75] Gniazdo zapalniczki - dziwne zachowanie
Mam problem z dziwnym zachowaniem gniazda zapalniczki. W zasadzie zachowywało się tak od początku tylko nie zwróciłem uwagi.
Po włożeniu wtyczki w gniazdo nie zawsze łączy. Niektóre wtyczki muszę obracać, dociskać, na niektóre nie reaguje zupełnie. Zaznaczam, że w innych autach wszystkie te wtyczki działają bez zarzutu.
W tej chwili mam na stałe wpięty rejestrator - akurat działa bez zarzutu - ale chciałbym coś jeszcze podłączyć i na rozdzielacz w ogóle nie reaguje, w żadnej pozycji.
Czy to taka "uroda" tego gniazda?

sknerko - Czw Paź 20, 2016 12:23

te typy tak mają, to gniazdo jest zwyczajnie głębsze jak w innych autach
Koenig - Czw Paź 20, 2016 12:38

Dzięki za odpowiedź.
Czyli po prostu wtyczka jest za krótka i ten "cycek" nie dosięga? :mrgreen:
Sprawdzę wieczorem czy da się jakoś przedłużyć :mrgreen:

christopher7 - Czw Paź 20, 2016 16:23

Warto też czasem przeczyścić czymś gniazdo zapalniczki w środku. Bywa, że jest zaśniedziałe lub z resztkami tytoniu i wtedy też dobrze nie kontaktuje. Dodatkowo mechanizm wysuwania tych gniazdek przy intensywnym otwieraniu/zamykaniu potrafi się po paru latach popsuć. Czasami wystarczy raz na siłę zamknąć.
W moim Roverze miałem już "przyjemność" to przerabiać :-(
Jak przepali się podświetlenie zapalniczki to też jest zabawa.
No ale to już temat na inny wątek...

prebenny - Czw Paź 20, 2016 21:25

christopher7 u mnie podświetlenie nie działa... I jak dla mnie to nawet lepiej :p
sknerko - Czw Paź 20, 2016 21:31

prebenny napisał/a:
u mnie podświetlenie nie działa... I jak dla mnie to nawet lepiej
A u mnie nie działało ale naprawiłem bo jak jest to ma działać
christopher7 - Czw Paź 20, 2016 21:43

prebenny u mnie już ładnie świeci zapalniczka. Ale zanim rozgryzłem jak wymienić tę ...... !! ! żarówkę to jedną zapalniczka poszła do kosza. No, ale nabyta wiedza jak to zrobić bez żadnych uszkodzeń bezcenna :mrgreen:
Koenig - Pią Paź 21, 2016 08:04

Przedłużenie "bolca" wtyczki rozwiązało sprawę, wszystko działa jak należy.
Dzięki jeszcze raz, "pomógł" dodany :mrgreen:

prebenny - Pią Paź 21, 2016 09:04

sknerko, christopher7 u mnie po prostu w gnieździe na stałe jest rozgałęźnik (przynajmniej do wiosny :P ) i jakby mi tam cały czas światełko świeciło to mogłoby przeszkadzać :)
sknerko - Pią Paź 21, 2016 09:58

prebenny napisał/a:
jakby mi tam cały czas światełko świeciło to mogłoby przeszkadzać
Ale widziałeś kiedykolwiek jak to świeci?
prebenny - Pią Paź 21, 2016 10:31

sknerko oczywiście, że nie ;) Domyślam się, że podobnie jak przyciski od wyposażenia ale :)
sknerko - Pią Paź 21, 2016 12:05

ledwo to widać i ja się muszę nachylić by zobaczyć
christopher7 - Sob Paź 22, 2016 08:28

Tak bardzo oślepiające to podświetlenie to nie jest...
longer86 - Sob Paź 22, 2016 09:21

christopher7 napisał/a:
Tak bardzo oślepiające to podświetlenie to nie jest...


Ej nie po oczach, bo oślepnę :P

muszę to w końcu naprawić, tylko czemu to musi być pomarańczowe :/

christopher7 - Sob Paź 22, 2016 10:39

Nie musi być pomarańczowe :-) W R75 kolor bursztynowy dominuje na zegarach, takie podświetlenie się nie gryzie więc takie dałem. Ale można dać MEGA NIEBIESKĄ 2W diodę tyle, że to już może trochę przeszkadzać w ciemności... :mrgreen:
longer86 - Sob Paź 22, 2016 12:10

Cytat:
Nie musi być pomarańczowe :-) W R75 kolor bursztynowy dominuje na zegarach, takie podświetlenie się nie gryzie więc takie dałem. Ale można dać MEGA NIEBIESKĄ 2W diodę tyle, że to już może trochę przeszkadzać w ciemności... :mrgreen:


ale plastik jest pomarańczowy, znalazłem takie wkładki ale tylko zieloną lub niebieską, a wszystkie te kolory gryzą się z moim wnętrzem :P dość bursztynu w 75 :D

sknerko - Sob Paź 22, 2016 12:15

Long w Norauto idzie kupić zapalniczki z białym pierścieniem wydaje mi się że by sam pierścień pasował