Zobacz temat - [R75] Olej do automatycznej skrzyni biegów i filtr
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Olej do automatycznej skrzyni biegów i filtr

MariuszK - Pon Paź 24, 2016 20:34
Temat postu: [R75] Olej do automatycznej skrzyni biegów i filtr
Witam,

mógłby mi ktoś doradzić jaki olej kupić do automatycznej skrzyni biegów w r75 2,5 v6 177km, 130nm i filtr? Nie potrzebuję oleju najwyższej jakości, na miarę możliwości żeby mnie nie przerosło kosztowo, lecz liczę się z dość dużymi kosztami.

rafalmis1 - Pon Paź 24, 2016 23:33

Filtra nie wymienisz, jedyna możliwość jest przy remoncie skrzyni. Co do oleju, to mam kilka litrów i mogę sprzedać.
MariuszK - Pon Paź 31, 2016 17:59

To może inaczej, ile litrów wychodzi łącznie z całą wymianą oleju?
rafalmis1 - Pon Paź 31, 2016 21:49

w skrzyni jest około 9l ale przy wymianie wchodzi około 3.5l. Aby wymienić cały olej trzeba to zrobić dynamicznie
MariuszK - Sro Lis 02, 2016 21:19

Oddam auto do warsztatu typowo który zajmuje się wymianą oleju, tylko ile dokładnie mam go kupić. Na pewno chcę wymienić filtr i cały olej. Więc kupić te 4l, czy 9l.
AdaskoC - Sro Lis 02, 2016 21:38

9L jeśli mają sprzęt do przeprowadzenia takiej wymiany.
R75 - Sro Lis 02, 2016 22:08

jakie ogólnie stosuje się praktyki w automacie ? powiedzmy kupuje auto z przebiegiem 130tys i co wymieniać nie wymieniać?
Apolyon - Sro Lis 02, 2016 23:06

R75, ja kupiłem auto z 124k bez info kiedy był olej w skrzyni zmieniany. Przejechałem kolejne 25k bez wymiany oleju skrzynia nadal działa tak samo :P Ale dla spokojności może faktycznie warto przemyśleć jego wymianę po zakupie.
Przede wszystkim warto sprawdzić w jakim stanie jest sam olej (kolor, czy nie widać opiłków itp), ja sam się przymierzam powoli do wymiany, ale przeczekam chyba jeszcze zimę.

Przy okazji gdyby miał ktoś polecić serwis w Poznaniu / okolicach, który roboty nie spierdzieli będę wdzięczny.

Czy w przypadku słabszej kondycji skrzyni pełna wymiana 9L może jej bardziej zaszkodzić niż standardowa z mniejszą ilością wymienianego oleju?

rafalmis1 - Czw Lis 03, 2016 07:05

MariuszK, przecież pisałem, że filtra nie wymienisz. Skrzynie trzeba wyciągać i rozbierać. Jeżeli zajmują się wymianą, to nie mają oleju i nie widzą ile ma być?
sknerko - Czw Lis 03, 2016 08:07

Apolyon, W Komornikach Altoma to dawniejszy serwis Rovera potem Land Rovera, wiedzą co do czego w tych autach ale zapewne cie pogonią stamtąd jak im powiesz że chcesz zmienić olej ot tak. Mój zięć też chciał i jeździ nadal na tym co był bo mu powiedzieli szkoda zachodu i hajsu. A przecież mogli by zarobić........
tomi24lbn - Pon Maj 07, 2018 21:05

Odkopię temat :mrgreen:
Ktoś ma zalaną skrzynię tym olejem???
http://allegro.pl/olej-ra...85.html#thumb/3

Muszę nie długo wymienić i zastanawiam się jakim zalać :roll:

adam_26 - Pon Maj 07, 2018 21:33

Mi zalali RAVENOL ATF T-IV FLUID w serwisie skrzyń po wymianie pompy oleju sprawuje się spoko ale chyba jak bym kupował to bym brał texaco, według mnie troszkę milej na nim skrzynia chodzi ale to w sumie subiektywne odczucie.
antek124 - Sro Maj 09, 2018 17:53

Ja jeżdżę na Ravenol JF506E. W lipcu będzie już trzy lata jak wymieniłem olej po regeneracji konwertera. Nic się nie dzieje i różnicy nie widziałem i nie widzę nadal.
columbus73 - Sro Maj 16, 2018 22:54

Też mam ravenol od 2 lat i wszystko hula .