Zobacz temat - [R45] Problem z grzaniem. / nagrzewnica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Problem z grzaniem. / nagrzewnica

Rover4545 - Czw Paź 27, 2016 16:24
Temat postu: [R45] Problem z grzaniem. / nagrzewnica
Witam. Kupilem auto latem i nie sprawdzialem ze nie grzeje. A teraz gdy zima to robi sie duzy problem, bo cieple potwierze nie chce leciec... Szyby odparowują siła klimy, bo innegoi sposobu nie ma a wtedy zaimnooo strasznie.
Zdjalem schowek i tak byla ta jakby (mini chlodnica cos na takiego wygladalo) prawdopodbnie to jest ta nagrzewnica i jest wilgotna. Plynu też ubywa troche ze zbiorniczka. Bylem u mechanika i mówił że jest to wina nagrzewnicy bo zakamieniona. Jest jakis sposob zeby samemu cos moze innego sprawdzic?A jeżeli nagrzewnica to ma ktos na sprzedaż?
Pozdrawiam :wink:

ps. dodam ze jak odpale powiew to z poczatku przed 15 sec czuć sama wilgoć z nawiewu (jakby zgnilizne hah)

Remigiusz - Czw Paź 27, 2016 16:47

Rover4545, To jest parownik od klimy, jeżeli klima chodziła i auto nie wietrzyłeś to będzie to czuć stęchlizna :wink: Nagrzewnica jest centralnie za środkowa konsola.

Odlacz weze od nagrzewnicy w komorze silnika i w odwrotnym kierunku niz plynie plyn chlodniczy, przeplukaj ja jakims wezem i specyfikiem do takiej czynności. Lub octem. Bedziesz widzial czy drozna jest i czy jakis syf wyleci.

Rover4545 - Czw Paź 27, 2016 16:58

Myslisz ze to pomoże w chociaz troche grzaniu? Na obrazu ja w tym miejscu mam nagrzewnice. Sam mechanik to samo zdejmował i ona tam jest.

Edit: za godzinke podesle wlasne zdj tego

Remigiusz - Czw Paź 27, 2016 17:01

Rover4545, Tam jest parownik klimy, włącz sobie klimę i wyjmij filtr kabinowy i będziesz widział ze to lodowate będzie :D

Tutaj masz filmik płukania:

https://www.youtube.com/watch?v=M9SIafVsqyc

[movie:e17fa33b0e]https://forum.roverki.eu/player.php?v=M9SIafVsqyc [/movie:e17fa33b0e]

Rover4545 - Czw Paź 27, 2016 18:06

okej, postaram sie to zrobić bo długi wk się zbliża.