Zobacz temat - [R25] Trzaski, skrzypy i kilka innych ;)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Trzaski, skrzypy i kilka innych ;)

colo254 - Wto Lis 01, 2016 21:14
Temat postu: [R25] Trzaski, skrzypy i kilka innych ;)
Mam kilka pytań dotyczących mojego Rover"ka, i liczę, że pomożecie ;)

1. Czy można wyregulować jakoś tylną klapę, ponieważ na dziurach słychać jak trzeszczy, lub stuka. Dodam, że gdy ruszam klapą to czuć wyraźny luz...

2. Co może skrzypieć w przednim zawieszeniu, gdy najeżdżam na nierówności, lub '' śpiących policjantów '' ?

3. Czy silnik 1.6 ma to do siebie, że do ok. 2500-3000 obr/min jest zmulony, a powyżej zaczyna dosyć fajnie się zbierać ?

4. Czy dokręcał ktoś mocniej poduszkę powietrzną pasażera, bo na dziurach trzeszczy, a gdy się ją przytrzyma to jest cisza ?

5. Czy jeśli założę zimowe koła o średnicy 15 cali 195/60 ET 49, to będzie coś nie tak, np. będą obcierać albo coś innego ?

6. Czy alarm w Roverku jest tak mało zaawansowany, że wyje tylko gdy otwierasz maskę, lub gdy chcesz odpalić zamknięty samochód ? Dziwi mnie to, że gdy mocno bujam autem, albo gdy ostatnio '' otwierałem zamknięte drzwi'' nic się nie działo...

7. Czy to normalne, że gdy odpalam samochód, który stał cały dzień to obroty przez ok. 2-5 minut trzymają poziom 1200-1400 obr/min ?

8. Co oznacza napis " TRAFFIC " na zegarku, który raz na jakiś czas się zapala ? Wiem, że niektóre Rovery miały taką funkcję jak Traffic Master, ale z tego co czytałem, to tą funkcję dodali dopiero w 2003 roku, a zresztą wątpię, aby ona działa w PL...

To chyba wszystkie pytania, które przyszły mi do głowy...

Nie chciałem zakładać osobnych postów bo nie chciałem robić śmietnika...

Liczę na waszą pomoc... :mrgreen:

Pozdrawiam,


Harry - Sro Lis 02, 2016 09:26

1) tak-zamkiem mozesz wyregulowac
2) tuleje stabilizatora lub stabilizator
6) alarm dziala na otwarcie drzwi,maski,bagaznika,nie dziala na halas i przechyl
7) tak jest to normalne,tym bardziej w okresie jesien-zima

ADI-mistrzu - Sro Lis 02, 2016 09:57

3. większość benzyniaków działa lepiej w wyższych obrotach. Zauważ że k-seria ma szczyt mocy przy około 5-5.5tys obrotów.
4. Puszka powietrze pasażera? Pewnie chodzi Ci o puszkę filtru kabinowego, ale pokrywa jest na zatrzaskach, nie jest przykręcana.
5. Ja w R45 mam 205/60 R15 i czasem mi obciera przy maksymalnym skręceniu kół. Z racji iż R25 jest mniejsze, przypuszczam że będzie podobnie. Ojciec Ma Streetwise (ma wyższe zawieszenie niż R25) i 205/60 R16 obciera przy maksymalnym skręceniu.
8. Mógł byś zrobić zdjęcie i pokazać?