Zobacz temat - [R75] kompletność elementów podszybia, error klimy, radia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] kompletność elementów podszybia, error klimy, radia

kacper1985 - Wto Lis 01, 2016 21:35
Temat postu: [R75] kompletność elementów podszybia, error klimy, radia
Cześć,

Proszę o poradę czy w podszybiu od strony kierowcy po zdjęciu górnej plastikowej osłony powinno być coś jeszcze (tak jak po stronie pasażera)? Aktualnie pod serwem mam sporo błota i obawy, że odpływ nie "zbiera" całej wody, która się tam pojawia

Otwory przeczyściłem już jakiś czas temu, ale niestety samochód przed zakupem stał dłuższy czas niesprawny. Jestem w trakcie osuszania wnętrza. Wykładzina od strony kierowcy i pasażera bardzo namoknięte, co powoduje problemy z elektryką (error klimy, nie działające radio). Czytałem dotychczasowe wątki w temacie na forum.

Liczę, że osuszenie pomorze, bo do tej pory wyjmowałem i zabierałem do domu moduły pod schowkiem oraz skrzynkę z bezpiecznikami (mam nawet drugą, ale te same objawy), wymieniłem włącznik świateł (widoczne oznaki zalania) jednak nadal brak na desce sygnalizacji kierunków, długich etc. Na wiązkach od deski rozdzielczej po bagażnik brak widocznych oznak zalania dlatego teraz liczę, że suszenie pomoże.

Czekam do weekendu i pewnie w następnym tygodniu pojadę do elektryka, gdybyście mieli sugestie w temacie, to proszę piszcie.

wellman - Wto Lis 01, 2016 22:24

Podszybia wyglądają prawidłowo.

Jeśli czytałeś tematy o wodzie w R75 to powinieneś już wiedzieć, gdzie znajdują się odpływy i jak je odetkać. Warto też pozbyć się tego błota, o którym piszesz, np. odessać jakimś odkurzaczem wodnym. Od tego bym na Twoim miejscu zaczął. Co z tego, że osuszysz, skoro nie rozwiążesz przyczyny i za chwilę będziesz mieć to samo.

W dalszej kolejności sprawdź otwory w ścianie grodziowej, w tym ten, którym dochodzi przewód do pompki sprzęgła. Jeśli masz szyberdach to również odpływy od niego.

longer86 - Wto Lis 01, 2016 22:46

W grodzi leci dość sporych rozmiarów wiązka kabli i niewskazane sa tam podwyższone stany wody
kacper1985 - Sob Lis 05, 2016 13:32

Dzięki za info. Odpływy oczyszczone, a w weekend wezmę się za resztę o której piszecie.

[ Dodano: Sob Lis 05, 2016 13:32 ]
Kilka dni suszenia, sporo demontażu, usterka znaleziona, ale w innym miejscu, która zlokalizowałem na samym końcu prac.

Podsumowując: wysuszone i oczyszczone podszybie, dywaniki od kierowcy i pasażera również, skrzynka bezpieczników i moduł od świateł wymieniony (łącznie koszt 70 zł za używki w idealnym stanie), sprawdzone wiązki od szyby po bagażnik, wysuszone moduły pod schowkiem, skrzynki od radia znajdujące się w kole. Na końcu zdjąłem panel klimy, popielniczkę i wypiąłem najpierw panel klimy (brak efektów), następnie odpiąłem kostkę radia i zaczęło działać (brak erroru klimy, wróciły kierunki na deskę). Podłączyłem ponownie, wrócił błąd więc zacząłem szukać: odłączałem w bagażniku puszki z koła (bez zmian) i przyszła pora na kieszeń nawigacji, którą niestety pominąłem przy dotychczasowym sprawdzeniu. Po wyjęciu na kostce widać oznaki zalania, po odłączeniu wszystko działa dobrze (radio, klima, nie "kradnie" prądu na postoju).

Dużo roboty, ale udało się bez elektryka. Wszystko poskładałem i wieczorem jadę "przewietrzyć" rovera :)