Zobacz temat - [R75] Automat odpala na każdym biegu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Automat odpala na każdym biegu

Sintram - Sro Lis 02, 2016 09:01
Temat postu: [R75] Automat odpala na każdym biegu
Witam !
Problem jak w temacie. Auto można odpalić na każdym biegu , wiem że wcześniej palił tylko na "P" i "N". W skrzyni był wymieniany olej i może coś zostało poruszone ale awarie zauważyłem znacznie póżniej więc nie wiem czy to ma jakiś związek. Ktoś może zna powód takiego stanu rzeczy i czy naprawa w garażu jest możliwa ?

SeniorA - Sro Lis 02, 2016 16:24

sprawdzić ustawienie linki wybieraka biegów, trzeba wyregulować najlepiej na kanale albo na podnośniku.
Sintram - Sro Lis 02, 2016 16:36

Dziękuję . Wymieniałem też uszczelniacz na półosi i wybierak na pewno był odpinany.
Mimo że robiłem to w warsztacie który zajmuje się wyłącznie skrzyniami to jednak wygląda na to że "Fachowcy" popełnili błąd i żle mi to złożyli, chociaż wszystkie biegi wchodzą prawidłowo.

SeniorA - Sro Lis 02, 2016 16:57

Sintram napisał/a:
wygląda na to że "Fachowcy" popełnili błąd i żle mi to złożyli, chociaż wszystkie biegi wchodzą prawidłowo.
powinni wiedzieć jak się ustawia linkę.
columbus73 - Pon Lis 07, 2016 00:12

SeniorA, A jak się ustawia linkę ? Bo u mnie jest ta sama przypadłość. Taki kupiłem , zapalisz na każdym biegu , zgasisz na każdym biegu i wyjmiesz kluczyk .
SeniorA - Sro Lis 09, 2016 10:57

Odkręcić nakrętkę blokującą linkę na zabieraku, przesunąć lewarek na P , przesunąć w prawo do końca wybierak, naciągnąć linkę by zlikwidować luz , zakręcić nakrętkę blokującą linkę.
columbus73 - Czw Lis 10, 2016 18:16

Po tej regulacji dalej to samo bez zmian.
Sintram - Pią Lis 11, 2016 11:45

No właśnie u mnie tak samo. Sprawdziłem, wybierak zamocowany prawidłowo, wszystkie biegi wchodzą prawidłowo a auto można odpalić w każdym połozeniu lewarka na dowolnym biegu.
SeniorA - Nie Lis 13, 2016 21:14

columbus73 napisał/a:
Po tej regulacji dalej to samo bez zmian.
drugim elementem do sprawdzenia po ustawieniu linki jest przełącznik na skrzyni, tzw.inhibitor switch ,może być uszkodzony , ale do tego potrzebny jest specjalny przyrząd. Może być jeszcze coś nie tak w module immo lub złączu przewodów od przełącznika na skrzyni, bo widać , że obwód do immo na każdym biegu jest zamknięty.

[ Dodano: Nie Lis 13, 2016 21:14 ]
http://www.ebay.ca/itm/La...ol/281761286300