Zobacz temat - [R75] Swap z 1.8 na 1.8 T
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Swap z 1.8 na 1.8 T

gabriel1993 - Sro Lis 16, 2016 17:10
Temat postu: [R75] Swap z 1.8 na 1.8 T
Witam jestem tutaj nowy :roll: . Planuje zrobic swap z 1.8 ktory padl na 1.8 turbo z angola ktorego zakupilem i mam pytanko czy lepiej bedzie przelozyc caly silnik z turbina i osprzetem czy moze wyrzucic turbine i przelozyc niektore czesci z 1.8 by nie bylo tyle rb :?:
dzelo23 - Sro Lis 16, 2016 18:26

Silniki mają inne korby, tłoki, w bloku turbo masz miejsce na spływ oleju z turbiny. Masz angola obok to swap zajmie 2 dni. Podnośnik do silników bardzo ułatwia sprawę, bo wyciagasz cały zespół napędowy, wymienisz uszczelniacze wszystkie, sprawdzasz sprzęgło i inne. Mając silnik że skrzynią poza autem to wszystko idzie łatwo zrobić bo targać skrzynie w dół z auta to przekichana sprawa.
gabriel1993 - Sro Lis 16, 2016 18:37
Temat postu: Swap z 1.8 na 1.8 T
czyli radzisz by przerzucic caly silnik z angola wraz ze skrzynia i osprzetem ? kurde bedzie duzo roboty cala instalacje komputer wszystko od 1.8 turbo trzeba bedzie przerzucic nie ?
dzelo23 - Sro Lis 16, 2016 19:48

Tak, wszystko to co napisałeś. Skrzynia ma inne przełożenia aczkolwiek ja rok jeździłem na skrzyni od N/A i nic się nie działo złego ale ta od turbo ma dłuższe przełożenia i jeździ się przyjemniej jak dla mnie.
Roboty niby dużo ale spokojnie w dwa dni da się zrobić, przerobiłem temat sam pod domem.
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=93258 Temat długi i nie trwało to 2 dni bo przygody były i anglika jako dawcy nie było ale samej roboty wiele nie ma.

gabriel1993 - Sro Lis 16, 2016 20:50
Temat postu: Swap z 1.8 na 1.8 T
Mi ma to rb mechanik znajomy i on wolal przelozyc niektore czesci takie jak kolektor wtryski itp od mojego 1.8, wyrzucic turbine a reszta silnika ma isc od 1.8 T. Jak Tb tyle zeszlo to jemu pewnie tez zejdzie z dzien na pewno i oby bez przygod a ma roboty swojej duzo wiec nie wiem co robic.
prebenny - Sro Lis 16, 2016 23:47

Powiem szczerze, że z powyższego postu niewiele rozumiem ale tyle o ile mi się udało zrozumieć to on chce zakładać wtryski od 1.8 do 1.8t? Czy one się przypadkiem nie różnią?... Co do kolektora też bym miał wątpliwości i czemu chcesz wyrzucać turbinę? :lol:

Serio jak piszesz to pisz po polsku i 3x przeczytaj to co napisałeś, bo ja np nie mogę zrozumieć co napisałeś a domyślać się co autor miał na myśli to bym musiał się cofnąć do szkoły i podpytać jakieś nauczycielki od polskiego, bo one zawsze wiedzą lepiej co autor miał na myśli.

longer86 - Czw Lis 17, 2016 09:28

Nie rozumiem mechanika, który zamiast przerzucić caly silnik to woli siłować się ze śrubami. Po za tym majac wszystkie graty z anglika masz okazje dodać sobie mocy, a tak zniszczysz 1.8t
gabriel1993 - Czw Lis 17, 2016 09:43
Temat postu: Swap z 1.8 na 1.8 T
Tak bedzie najlepiej przerzucimy cały silnik z osprzetem od 1.8 turbo. Duzo roboty ale lepiej bedzie latac oby tylko wszystko zagralo jak trzeba :D dzieki chlopaki za info :D
dzelo23 - Czw Lis 17, 2016 15:29

Znajomy mechanik :d
Jeżeli on chce/chciał zrobić to tak jak opisałeś to.... Delikatnie pisząc zyebał by silnik.
Na warsztacie taki swap to dzień roboty, cena za taką usługę u mnie w mieście to 300zł z tym że bez elektryki która wbrew pozorom jest prosta bo zmienia się tylko wiązkę w komorze silnika.
W całym takim swapie najgorsze to chyba się zabrać za robotę :d później już tylko z górki (nie wyskakiwać mi tu że skarpą wredoty :p )

prebenny - Czw Lis 17, 2016 16:15

No najwyżej skarpa i tyle :)
AdaskoC - Czw Lis 17, 2016 21:57

dzelo23 napisał/a:
Na warsztacie taki swap to dzień roboty, cena za taką usługę u mnie w mieście to 300zł


Ale u Was tanio, aż za tanio. U mnie w mieście taka robota to ok 1000zł

dzelo23 - Czw Lis 17, 2016 22:48

Sorry yebło mi się ze skrzynią :mrgreen:
500 miało być. :razz: