Zobacz temat - [R200]Wartosci ustawienia pompy wtryskowej 2.0 sdi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]Wartosci ustawienia pompy wtryskowej 2.0 sdi

Suru55 - Czw Lis 24, 2016 16:17
Temat postu: [R200]Wartosci ustawienia pompy wtryskowej 2.0 sdi
Witam.
Od paru dni przegladam forum i niestety nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie.
A mianowicie.
Jakie sa wartosci pokazywane przez komputer w punktach kat wtrysku oraz dawka paliwa. Problem polega na tym ze nie umiem jej ustawic. Kiedy ustawiona jest tak ze rano odpala bez problemu pokazuje blad kata wtrysku a kiedy z rana ciezko odpala nic sie nie zaswieca. (Swiece sprawdzone). Po podlaczeniu do komputera wartosci sa nastepujace:
Kat wtrysku 4 stopnie
Dawka paliwa 22 stopnie
Przy rozgrzanym silniku na wolnych obrotach.
Po przestawieniu nastawnika popmy zmienia sie kat a po przestawieniu pompy na pasku dawka paliwa.

Proszę o wskazowki pozdrawiam

maniek6 - Pią Lis 25, 2016 16:56

Podpinam się. Kolego powiedz mi jakim kąpem sie podłaczyłes do swojego roverka?
Suru55 - Pią Lis 25, 2016 17:01

Delphi
szoso - Pią Lis 25, 2016 18:25

Suru55 napisał/a:
Po przestawieniu nastawnika pompy zmienia sie kat a po przestawieniu pompy na pasku dawka paliwa.

Jest na odwrót. Nastawnikiem reguluje się dawkę, a pompą kąt.
Jakaś duża ta twoja dawka, na podobnym sprzęcie mi pokazywało 7.
Wydaje mi się, że rozregulowałeś pompę, było nie ruszać dawki tylko kombinować z kątem. Prawidłowy kąt to 2-4, ustawiony metodą prób i błędów.

Suru55 - Pią Lis 25, 2016 18:39

Pompa byla usz zelniana i przyszla rozzegulowana niestety... I nie chcial odpalac w ogole. A jezeli chodzi o ten kat i dawke to podpiolem komputer sprawdzilem bylo katu 4 stoopnie przestawilem nastawnik i nagle zrobilo sie 3. Dawka sie nie zmienila. Potem przestaeilem kat na pasku to dawka paliwa zmienilaa sie na 8.
szoso - Pią Lis 25, 2016 18:42

Dziwnie ci pokazuje te wartości. Z ustawieniami jest na odwrót jak pisałem wyżej i każdy ci to powie. Nie wiem czy sam to teraz ustawisz.
Suru55 - Pią Lis 25, 2016 18:57

A jaki sprzet jest potrzebny zeby to ustawic. I jak w ogole.
szoso - Pią Lis 25, 2016 19:01

Wystarczy kts bosch, który jest popularny wśród mechaników. On pokazuje jaki kąt i dawkę trzeba ustawić, a jak ustawić to przecież wiesz bo już się bawiłeś :wink:
Suru55 - Sob Lis 26, 2016 11:01

Czyli bede musial jednak oddac do jakiegos pompiarza ktory mi to ustawi... Dobra dam znac jak to wszystko wyjdzie