Zobacz temat - [R75] Urwany kabel Kontroli trakcji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Urwany kabel Kontroli trakcji

alpacino - Pon Lis 28, 2016 14:55
Temat postu: [R75] Urwany kabel Kontroli trakcji
Witam , w sobotę spotkała mnie niespodziewana usterka :roll:
Mianowicie wypięło mi się przwe przednie nadkole ( naszczęście na parkingu , przy niedużej prędkości ) i wyrwało mi kable abs i tc
Kabel ABS na szczęście wisiał i go podpiąłem, niestety kabel TC znikął :|
Szczęście w nieszczęściu gniazda kabli nienaruszone zwisają przy przednim amortyzatorze , teraz pytanie , czy jak zakupię kabel ABS , będzie pasował do wtyczki TC ? i najważniejsze ... gdzie go wpiąć? z jednej strony do wtyczki ,a druga strona (końcówka?)
Świecą kontrolki ABS i TC na wyświetlaczu i nie działa prędkościomierz
Proszę o szybką pomoc! :mrgreen:

longer86 - Pon Lis 28, 2016 15:11

jaki znów kabel TC? człowieku kontrola trakcji bierze informacje z ABS i jeśli coś Ci nie działa to przez kabel od ABS, a drugi kabel który Ci zniknął to jest co najwyżej od czujnika zużycia klocków
alpacino - Pon Lis 28, 2016 15:18

longer86 napisał/a:
jaki znów kabel TC? człowieku kontrola trakcji bierze informacje z ABS i jeśli coś Ci nie działa to przez kabel od ABS, a drugi kabel który Ci zniknął to jest co najwyżej od czujnika zużycia klocków

Jeden jest z niebieską wtyczką zapewne ABS i jest cały , czyli ten z czarną wtyczką obok niego jest od kontroli zużycia klocków??

longer86 - Pon Lis 28, 2016 15:28

No przeciez dokladnie to wyżej napisałem.
alpacino - Pon Lis 28, 2016 15:33

longer86 napisał/a:
No przeciez dokladnie to wyżej napisałem.

Nie podniecaj się tak :D po prostu chciałem sie upewnić i zapytałem .... :roll:
Dzięki

rafalmis1 - Pon Lis 28, 2016 22:08

podpiąłeś niebieską wtyczkę i ABS świeci wychodzi w takim razie ze gdzieś coś jest uszkodzone, bo po wpięciu powinno wszystko zacząć działać, tz. TC i ABS jak i prędkościomierz . Sprawdź dokładnie kabel co był wypięty