Zobacz temat - [r75] Problem z hamulcami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Problem z hamulcami

Kunta - Sro Lis 30, 2016 18:35
Temat postu: [r75] Problem z hamulcami
Witam sprawa wygląda tak raz przy ostrym hamowaniu pedał wpadł mi w podłogę ale potem wszystko wróciło do normy po pewnym czasie hamulce były coraz niżej na pedale aż w końcu nie było ich wcale zmieniłem pompę hamulcowa jak wyczytałem na forum odpowietrzyłem je 3 godz było dobrze i znów się powtórzyło to samo kupiłem przewody na tył nowe bo jeden się pocił odpowietrzyłem dalej po kilku hamowaniach brak hamulców sprawdziłem wszystkie tłoczki gumki w zaciskach odpowietrzałem pompę hamulcową potem pompę abs i na końcu przewody i dalej brak hamulców nie wiem co już robić :(
0L0 - Sro Lis 30, 2016 19:01

A płyn wymieniłeś? Ja bym od tego zaczął.
Kunta - Sro Lis 30, 2016 19:31

Juz 5 razy układ przelany nowym płynem od tego zacząłem bo to tak oczywiste ze nawet nie wspomniałem o tym wyczytałem o jakimś bezpieczniku F7 abs-u ale to raczej usterka mechaniczna myślę no nie mam pojęcia co robić pompa abs-u nie bo pedał pulsuje słychać abs i czuć teraz zimą jak koła pulsują
rafalmis1 - Sro Lis 30, 2016 21:07

a co się dzieje jak przed odpaleniem kilkukrotnie wciśniesz hamulec, przetrzymasz i odpalisz ?? co się dzieje z hamulcem ??
longer86 - Sro Lis 30, 2016 21:24

Nie wiem czy w v6 tez może być związek z nieszczelnymi wezykami podciśnienia... Jak w cdt?

I Kunta, najważniejsze, popraw temat [R75] - i opis problemu

rafalmis1 - Czw Gru 01, 2016 07:06

Może być
Kunta - Czw Gru 01, 2016 08:26

Pedał robi się twardy ale na włączonym silniku wpada w duł syczy i tak przed końcem przy dole taki trzask słychać linki lub czegoś innego.Jak by podciśnienie chodzi o przewód który idzie do servo jest ok bo pedał działa lekko a tak by był twardy i ciężko hamował tak myślę oczywiście na włączonym silniku na wyłaczonym chodzi ciężko hmm
rafalmis1 - Czw Gru 01, 2016 09:03

To serwo bym wymienił
longer86 - Czw Gru 01, 2016 09:41

Ja bym dokladnie obejrzał podciśnienie. Sprawdził ewentualnie jak zachowuje sie gdyby je odpiąć, wykluczylbym kwestie płynu i przewodów
Kunta - Nie Gru 04, 2016 19:18

Przewód od ciśnienia ok i dalej wszystko wychodzi na pompę hmm ale zmieniłem a starą rozebrałem i gumki wszystko było ok szukam dobrego zakładu mechanicznego w pomorskim bo szkoda kupować coś co jest sprawne a w praktyce to może mieć winne jak każdy mówi na logikę to tylko hamulce nie rozrząd i takie problemy większość mechaników to tylko najlepiej VW golf 1 2 3 żeby do naprawy podrzucać dzwonie do 5 mechaników nikt nie odbiera to nie jest normalne w tych czasach żal

[ Dodano: Nie Gru 04, 2016 19:18 ]
I już po problemie okazało sie ze wypadł bolec mocujący pedał hamulca z serwem nie było tego czuć bo pedał robił się twardy ale przy cofaniu nie zamykał pompki hamulcowej tyle rzeczy wymienione ale bynajmniej mam pewność ze hamulce są na pewno sprawne :)