Zobacz temat - [R75] Kontrolka zużycia klocków dziwne zachowanie Manual
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrolka zużycia klocków dziwne zachowanie Manual

taba19 - Pon Gru 05, 2016 22:17
Temat postu: [R75] Kontrolka zużycia klocków dziwne zachowanie Manual
Witam ostatnio w Czwartek zapaliła mi się ikonka okrągła z kreskami do okoła (koloru żółtego)doczytałem na forum ze jest to kontrolka zużycia klocków hamulcowych( klocki wymieniałem w czerwcu (z tyłu nóweczki a z przodu wymieniałem w listopadzie 2015 i przejechałem na nich max 8540km) .
problem polega na tym że kontrolka zgasła i nie pojawiła się przez kolejne 2 dni po czym zapaliła się mi w sobotę z 6 na krótko np przy skręcaniu w lewo i za każdym razem jak gasiłem auto gasła po czym po południu narzeczona wracała do domu i sie okazało ze już się nie zapaliła w niedziele odpaliłem auto i ikonki brak długo nie czekając poczytałem forum i wasze wcześniejsze porady ze jak się zapaliła raz to ze już trzeba chyba wymieniać więc zamówiłem dziś u sprzedawcy 2 czujniki bo nie wiem czy padł jeden czy dwa ale jak dziś jeździłem autem zrobiłem z 70 klocków to ani razu nic się nie zapaliło hamowałem skręcałem i nic. co wy o tym sadzicie ?? czy je wymieniać czy to jednorazowy epizod np zaśniedziało coś czy przymarzło??
ps czy za wymianę 50 zł od koła to dużo ?? a może samemu się da rade wymienić ??
Prosił bym was o odp bo jutro jestem umówiony na wymianę ale nie wiem czy jest sens czy nie. dziękuje za odpowiedzi z góry :)

longer86 - Wto Gru 06, 2016 02:35

ściągnij koło i sprawdz jakie są klocki... jak tak mruga tomoże gdzieś przewód jest przetarty od koła?

50 od koła wydaje mi się że dużo, ale nie mam porównania bo takie rzeczy robię sam

feldbahn75 - Wto Gru 06, 2016 03:49

Wymiana jest prosta. Ostatnio wymieniłem sam na parkingu w nocy z pomocą latarki.
taba19 - Wto Gru 06, 2016 07:45

dziękuje za odpowiedzi jadę kupić
do wymiany muszę ściągać klocki czy się jakoś to wpina od boku ??

prebenny - Wto Gru 06, 2016 08:56

J/w sprawdź kable i wtyczkę (u mnie np był przewód zmostkowany i mostek 'puścił').

I popraw ten temat, bo w oczy kłuje...

feldbahn75 - Wto Gru 06, 2016 09:51

Z tego co pamiętam, to tylko ściągnąłem koło. Nie trzeba zdejmować klocków.
longer86 - Wto Gru 06, 2016 10:05

Ale czujnik nie psuje sie od tak bo tam nie ma elektroniki, stawiam ze przewód gdzies sie przeciera o felgę albo co.
taba19 - Wto Gru 06, 2016 10:12

byłem u mechanika nic nie znalazł stwierdził ze mogło być ze styki dostały wilgoci i tyle

Mała aktualizacja dziś znowu miałem ten komunikat o klockach pojechałem na stacje diagnostyczna przy której jest zakład mechaniczny i co się okazuje przedni czujnik w takim stanie był jak na zdjęciu ( martwy ) a tyloletniego ogulnie nie ma nie było nawet instalacji to możliwe ??

jak by co cenowo to 23 czujnik wymiana 20 a nie 50 jak chciał wczesnej pseudo znawca mechanik