Zobacz temat - [R75] urwany przewód podciśnienia - czym zastąpić?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] urwany przewód podciśnienia - czym zastąpić?

kranik01 - Czw Gru 08, 2016 20:35
Temat postu: [R75] urwany przewód podciśnienia - czym zastąpić?
Dzień dobry :)
Urwał mi się przewód podciśnieniowy w okolicach kolektora, który idzie do trójnika. (w załączniku foto)

Da się to jakoś naprawić, czymś zastąpić?

Przy okazji ktoś mógłby napisać do czego służą te przewody? Jeżdżę z tym już jakiś czas i żadnych objawów nie zauważyłem.

Znalazłem sprzedawcę który takie przewody sprzedaję, problem w tym, że nie bardzo potrafię je rozróżnić. Ktoś pomoże? :)

1 http://allegro.pl/rover-7...6152753257.html
2 http://allegro.pl/rover-7...5875315182.html

AdaskoC - Czw Gru 08, 2016 21:45

To jest przewód odpowietrzenia silnika, czyli od odmy do przepustnicy.

Te z linków nie są tymi które szukasz.

U nas chyba mamy jeszcze ze dwie sztuki ostatnie tych rurek. Ewentualnie możesz próbować kleić lub dorobić.

Pęknięcie nie jest bardzo groźne, choć nie powinno go być. Jego efektem jest zabryzgany olejem silnik i trochę lewego powietrza dla silnika.

karol77787 - Czw Gru 08, 2016 21:45

Mi też dokładnie w tym miejscu urwał się przewód i mechanik skleił włóknem szklanym
SeniorA - Pią Gru 09, 2016 10:33

kranik01 napisał/a:
Przy okazji ktoś mógłby napisać do czego służą te przewody?
przewody odmy , tzw. cienkie i grube , spełniają różne funkcje w warunkach dużego podciśnienia w dolocie za przepustnicą gdy przepustnica jest zamknięta ( bieg jałowy, hamowanie silnikiem , zwalnianie ).Cienki przewód , którego wyjście jest za przepustnicą, odpowietrza skrzynię korbową a gruby w tym czasie doprowadza świeże powietrze do skrzyni z przed zamkniętej przepustnicy.W warunkach niskiego podciśnienia w kolektorze ( przyspieszania, pełne otwarcie przepustnicy ), gazy ze skrzyni, dzięki wyższemu ciśnieniu przepływają do kolektora,do czasu spadku ciśnienia w skrzyni korbowej i wtedy znowu zasilana jest w świeże powietrze.I tak powietrze-gazy przepływają ,, w górę i w dół . Wpisz w szukajkę separator lub odolejacz i dowiesz się więcej.