Zobacz temat - [R200] Wycieraczki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Wycieraczki

bato8i56 - Sro Gru 14, 2016 20:00
Temat postu: [R200] Wycieraczki
Witam forumowiczów, włączyłem dzisiaj wycieraczki aby sprawdzić czy działają prawidłowo bo ostatnio mi się śrubka trzymająca pióro luzowała i musiałem ja dokręcać. Działały przez chwile prawidłowo, nawet lepiej niż ostatnio bo jak włączałem na 1 bieg to szły one do góry ale wracały po jakiejś chwili, a teraz wracały same czyli tak jak powinny. Pochodziły tak kilkanaście sekund i nagle obie wycieraczki przestały działać, mogę nimi swobodnie ruszać góra dół, to już nie wina śrubki.. po włączeniu wyższych biegów jest taki ciągły dźwięk silniczka ale pióra stoją w miejscu.. co to może być? :cry:
ADI-mistrzu - Sro Gru 14, 2016 20:40

Uszkodzona przekładnia ślimakowa w silniku, zerwany trzpień mocujący mechanizm do wałka silnika i tego typu problemy.
Raczej rzadka sprawa, musisz dostać się do mechanizmu.

bato8i56 - Sro Gru 14, 2016 21:01

Jeśli bedzie to trzpień to samemu mozna to mozna naprawic? Jeśli coś z silniczkiem to niestety pewnie wymiana? jaka cena bedzie takiego silnika?
ADI-mistrzu - Sro Gru 14, 2016 21:18

3 min szukania silnika.
bato8i56 - Sro Gru 14, 2016 21:34

ok dzieki wielkie :) domyślam się ze jestes obeznany na forum, jest moze jakis dokladny instruktaż jak dotrzeć do tego silniczka ewentualnie go wyjąć? w sensie gdzie co odkrecic po kolei.
ADI-mistrzu - Sro Gru 14, 2016 22:17

Jest do ściągnięcia jaki obraz płyty który zwie się Rave, tak jest praktycznie wszystko, łącznie ze sposobem montażu silnika wycieraczek.

Niestety nie wiem który dokładnie rozdział, trzeba poszukać.

bato8i56 - Sro Gru 14, 2016 22:49

dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam