Zobacz temat - [MG ZR] Termostat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Termostat

bielu00 - Pon Gru 19, 2016 15:18
Temat postu: [MG ZR] Termostat
Hej w ostatnim czasie zauważyłem, że samochód dość wolno się grzeje i np jeżeli już osiągnie połowę wskaźnika to kiedy jadę równomiernym tempem to temperatura opada. To samo na postoju, potrafi spać na przedostatnią kreskę. Czy to uszkodzony termostat? Jeżeli tak to zakładam, że zaciął się w pozycji otwartej tak? Gdzie on się znajduję? Jaki termostat mogę założyć? Czy można jakoś reanimować termostat, który posiadam?
bociannielot - Pon Gru 19, 2016 16:22

termostat się wymienia i masz kolego pełno tematów o tym, wystarczy użyć szukajki forumowej :wink:
bielu00 - Pon Gru 19, 2016 19:05

Oki co nieco znalazłem na ten temat, aczkolwiek wszystkie linki prowadzą do strony tomateam, która już jest nieaktywna. Czy te objawy sugerują faktycznie uszkodzony termostat, czy u was też, nawet po zagrzaniu jak postoicie chwilę, z uruchomionym silnikiem to temperatura spada?
seraph - Pon Gru 19, 2016 20:02

Nie spada. Wskazówka temperatury po nagrzaniu silnika stoi w miejscu jak zamurowana i tak jest chyba w większości aut.
Nawet jeśli temperatura się waha to nie na tyle żeby było to widoczne na zegarach. Do tego nasze silniki grzeją się dość szybko, więc u Ciebie to rzeczywiście wygląda na niedomykający się lub w ogóle padnięty termostat.

bociannielot - Wto Gru 20, 2016 14:43

seraph, dlaczego piszesz
seraph napisał/a:
Do tego nasze silniki grzeją się dość szybko,

skoro Ty masz benzynę a kolega bielu00, diesla gdzie nagrzanie silnika to zupełnie inna bajka

seraph - Wto Gru 20, 2016 17:21

Oj. Racja rozpędziłem się, ale falowanie temperatury normalne i tak nie jest.