Zobacz temat - [R25] Radio fabryczne/kupne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Radio fabryczne/kupne

buakaw - Nie Gru 25, 2016 12:19
Temat postu: [R25] Radio fabryczne/kupne
Witam,

mam dwa pytania odnośnie multimediów w aucie Rover 25.

1. Posiadam karteczkę z kodem od radia Blaupunkt cd32, które fabrycznie jest montowane w moim modelu, numer VIN się zgadza, ale niestety jak postępuje zgodne z instrukcją aby wbić 4-cyfrowy kod dostępu a następnie zatwierdzić strzałką do góry (^) wnet mi wyskakuje 'wait 1h' ponownie. Domniemam iż kod jest zły, pomimo iż nic nie wskazuje by radio było wymieniane. Czy to jakiś znany błąd ? Nie jestem w stanie potwierdzić czy numer seryjny radia zgadza sie z aktualnym wypisanym na karteczce informacyjnej. Czy ktoś miał taki problem kiedys ? :)

2. Z faktu iż powyższe czynności nie dają mi możliwości włączenia jakiejkolwiek nuty w aucie, postanowiłem porozgladać się za nowym radyjkiem, ale chciałbym podpiąć radio stricte z uwzględnieniem kontrolowania go z kierownicy, a z tego co słyszałem to nie każde radio ma takie możliwości.
Stąd pytanie brzmi: Czy może ktoś polecić jakieś sprawdzone radio, które można podpiąć do układu sterowania w kierownicy ?
Fajnie jakby mialo bluetooth z racji tego iż pokusiłbym się o podłączenie Spotify z telefonu :)
Dzięki!

Pozdrawiam!

Masaj - Sro Sty 04, 2017 12:04

Do sterowania radiem masz konkretny sterownik pod dane radio. Ja miałem sterownik do sony wiec wymieniłem na nowe radyjko sony. Kupiłem wcześniej kenwooda ale nie chciało działać. Kupno nowego sterownika pod kenwooda mijało się z celem. Jeśli miałeś fabryczne blaupunkta to prawdopodobnie możesz tam zastosować radyjko tej samej firmy.