Zobacz temat - [75] zamarzające zamki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [75] zamarzające zamki

emeswuu - Pią Sty 06, 2017 01:06
Temat postu: [75] zamarzające zamki
Witam was, mam problem z zamkami w moim roverze.
Sytuacja zaczęła się rano, -5 za oknem otwieram tylne drzwi aby wrzucić plecak ze sniadankiem do pracy i mechanizm stoi, nie chce się zatrzasnąć aby zamknąć drzwi.

wiadomo jak to rano, mało czasu... cypelek dąłem na dół i drzwi zamknąłem tym sposobem. Aktualnie nie mogę ich otworzyć, pali się kontrolka otwartych drzwi, na domiar złego kolejne drzwi się nie chcą otworzyć, mimo iż wczesniej zastosowałem na nich WD40...

Macie jakiś pomysł jak otworzyć te drzwi aby dokładnie oczyscić mechanizmy o nawazelinować uszczelki?

Mój alarm już 2x obudził sąsiadow.. Sam się odpala z nieznanej mi przyczyny...


PS, w plecaku nadal został jogurcik, nie chciało mi się po niego sięgać... Pomocy!

longer86 - Pią Sty 06, 2017 01:27

To mnie najbardziej wku.. W tym aucie. Przechodzilem to dzis, drzwi otwarte, nie da się zamknąć, jak zamknalem to wysiąść nie mogłem i wychodziłem przez tylne drzwi. 3 godz walki na mrozie rozebralem tapicerkę drzwi otwarlem zamek i co? Działa jak należy, i drzwi sie otwieraja... Ten kto to projektował był idiotą.

Jesli drzwi masz zamknięte a klamka nie otwiera ich ani z zewnątrz ani od środka to zostaje ściąganie po rzeznicku tapicerki i ręczne odblokowanie zamka i pokaleczone rece

emeswuu - Pią Sty 06, 2017 01:39

Jest jakaś możliwość aby tak sie nie działo?

Czy jak puszcza mrozy to drzwi się otworzą normalnie? w sumie z tyłu ich nie używam za bardzo...

groszek_76 - Pią Sty 06, 2017 07:07

W ALDI kupiłem silikon w sprayu za 10 zeta i w lato wszystko spryskałem po zdjęciu tapicerki , więc teraz nie mam problemu , a dodatkowo zębatki przesmarowałem teflonem przemysłowym w paście. Teraz pozostaje ci garaż i walka z cholerstwem , bo przy tym mrozie na parkingu nie ma opcji demontażu tapicerki. NIE smaruj WD40 bo to tylko pogorszy. Zastosuj silikon lub teflon w sprayu i powinno być OK.
AdaskoC - Pią Sty 06, 2017 09:02

Dokładnie, dobrze jest wyjąć w lato wszystkie zamki. Wyczyścić przesmarować i spryskać całość teflonem lub silikonem. Przy okazji przesmarować linki podnośników szyb, bo lubią pękać jak sa juz ze smaru wytarte.
prebenny - Pią Sty 06, 2017 10:05

J/w koledzy piszą. Ja przed zimą przelewam zamki WD40, czekam aż spłynie/wyschnie i poprawiam smarem silikonowym i drugą zimę nie mam problemów :)
mocu - Pią Sty 06, 2017 10:26

Dodam tylko, że gdy już niestety chwyci te zamki, to u mnie pomaga dobre nagrzanie wnętrza. Webasto na maxa i już pół godz pózniej zamki odblokowuje. Ostatnio przelałem zamki WD40 i odmrażaczem do zamków. Odpukać, na razie działa.
emeswuu - Pią Sty 06, 2017 13:38

niestety nie mam webasto : / za małe odcinki pokonuje aby na tyle rozgrzać auto. dopiero w nast. piatek robie 200km do domu wiec pewnie pusci, ale od poniedziałku widze ze ma być lepiej nieco. wiec moze pusci.

Dzieki wam za pomoc

longer86 - Pią Sty 06, 2017 16:30

Nie jest powiedziane ze puści, u mnie wczoraj bez ostrzeżenia zostalem z odłączonymi klamkami, pomimo, ze dzyndzelek sie porusza. Rozebralem drzwi otwarlem je od środka i okazuje sie ze silniczki działają tylko sie zblokował/zawiesił. Takze bez interwencji samo moze nie odpuścić
pineska - Pią Sty 06, 2017 16:44

Bo auto na mrozy trzeba przygotować jeszcze zanim nadejdą :-P
Ja późną jesienią biorę spray silikonowy i wpsikuję go w zamiki, dziurkę kluczyka, zawiasy. Spryskuje nim styki klamek i smaruję wszystkie uszczelki w drzwiach.
Kiedyś też co zimę miałem problem z otwarciem/zamknięciem drzwi ale od 2 lat nie zdarzyło się żebym nie mógł otworzyć auta;-)

sash997 - Pią Sty 06, 2017 18:02

też miałem z tym problemy i miałem w głowie plan nakleić na zamki maty grzewcze do lusterek i wykorzystać drugi kanał ze sterowania zdalnego od pieca webasto,jakbym nie sprzedał auta to bym to zrobił i przetestował :)