Zobacz temat - [r75] Jaka jest temp robocza silnika CDT ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Jaka jest temp robocza silnika CDT ?

dawidd - Wto Sty 10, 2017 21:47
Temat postu: [r75] Jaka jest temp robocza silnika CDT ?
Witam
Ostatnio w mrozy -10,15 stopni sprawdzałem na zegarach temp silnika i było w trasie max 70-75 st z webasto sprawnym i wyczyszczonym. W mieście dochodziło do okk 80-85st. Nie myśląc długo kupiłem nowy termostat, ale stary okazał sie sprawny, otwiera tak jak nowy przy 88s i jest szczelny. Czy te silniki maja tak szeroką temperaturę robocza pracy od 70 do 95 st ? Czy może u mnie jeszcze coś nie dogrzewa ? Dodam ze na postoju z rozgrzanym silnikiem po paru min temp spadała na tyle ze wskazówka na blacie leciała na 1/4 skali

Dominoz - Wto Sty 10, 2017 22:37

U mnie w tym silniku obojętnie, czy zima, czy lato cały czas trzymało środek skali...
70-75 st. to chyba trochę mało.

dawidd - Wto Sty 10, 2017 23:53

Środek soli jest od 70 do ... nie wiem ilu, ale pewnie coś koło 100
Dziadek - Sro Sty 11, 2017 08:21

Z tego co pamiętam temat był wałkowany kilka lat temu na forum i wniosek z polemiki był taki że "te typy tak mają". To prawdopodobnie sprawność silnika i duża pojemność układu chłodzenia powodują że ciężko go przegrzać, a wskazania wszyscy mają takie same. Prawdopodobnie jeśli wskazówka stoi w pobliżu środka tarczy to standard i przypadłość. Z drugiej strony to nawet dobrze bo po zakupie auta jeździłem z uwalonym wentylatorem półtora roku i nawet w lato nie przegrzałem skurczybyka.
prebenny - Sro Sty 11, 2017 08:42

Dziadek ja latem przy +35 próbowałem zagrzać mojego... nawet wiatrak się nie włączył (a był sprawny :P ). Temp do 86 stopni i ni huhu dalej.
dukat11 - Sro Sty 11, 2017 08:48

prebenny napisał/a:
Dziadek ja latem przy +35 próbowałem zagrzać mojego... nawet wiatrak się nie włączył (a był sprawny ). Temp do 86 stopni i ni huhu dalej.


Przy automacie da się dojść do włączenia wentylatora ale i tak ciężko :)