Zobacz temat - [R75] Nie działa fotel pasażera i podgrzewanie obu foteli
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie działa fotel pasażera i podgrzewanie obu foteli

SzymionMaster - Czw Sty 12, 2017 19:01
Temat postu: [R75] Nie działa fotel pasażera i podgrzewanie obu foteli
Witam serdecznie. Otóż mam pytanie: dlaczego nie działa fotel pasażera (czyli jego regulacja) oraz podgrzewanie obu foteli ?

Ze wstępnych informacji zauważyłem, że bezpieczniki do regulacji są dobre, nie przepalają się i kierowca pięknie chodzi.

Druga sprawa jest taka, że bezpiecznik na podgrzewaniu jest spalony (20 A), następnie szybciutko wymiana i jedynie na panelu się świeci podgrzewanie, na fotelach jakiejkolwiek reakcji brak. Po niedługim czasie przyciski gasną, a co to oznacza: spalony bezpiecznik.

sTERYD - Pią Sty 13, 2017 10:04

sprawdź połączenia kostek pod fotelami.
SzymionMaster - Pią Sty 13, 2017 11:00

sprawdziłem kostki.... i w nich o dziwo jest prąd zarówno u kierowcy jak i pasażera
Koenig - Pią Sty 13, 2017 12:53

Sprawdź wszystkie kostki - u mnie w dużej pod fotelem prąd był, za małą już nie. Poza tym bez zdjęcia tapicerki i sprawdzenia termostatu raczej się nie obędzie
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=46740

U mnie akurat termostat był ok, musiałem tylko wymienić kabelki od małej kostki.

SzymionMaster - Pią Sty 13, 2017 15:41

okej, posprawdzam prąd w kostkach jeszcze raz

2 szybkie pytania:

dlaczego bezpiecznik się przepala ?

ewentualny zakup kostek (bądź czegokolwiek innego) to alledrogo czy coś polecane jest przez Was ?

prebenny - Pią Sty 13, 2017 16:38

Sprawdź czy na pewno masz dobry bezpiecznik (w sensie czy nie masz wsadzonego 5A w miejsce gdzie powinien być 30A). Jak jest dobry wsadzony to możesz mieć gdzieś zwarcie.
SzymionMaster - Pią Sty 13, 2017 16:47

tam jest 20 i na 100 % wszystkie bezpieczniki są odpowiednie. ten już mi się 2 razy przepalił
sTERYD - Pią Sty 13, 2017 17:49

To, że w kostkach jest napięcie, nie znaczy, że za nimi jest. Bezpiecznik się przepala, bo jak jest słabe przejście to prąd skacze.