Zobacz temat - [R75] Odcinka przy 3 tysiącach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Odcinka przy 3 tysiącach

Grafito - Pią Sty 13, 2017 21:45
Temat postu: [R75] Odcinka przy 3 tysiącach
Witam, mam problem z moją 75-tką. Przy wyprzedzaniu przy 3 tysiącach obrotów auto nie jedzie dalej, jest odcinka, auto zaczyna szarpać, na biegu 4 przy 2.6 tysiącach. Natomiast jeżeli daje go na bieg jałowy to nie przejdzie powyżej 3 tysięcy. Po zgaszeniu i odpaleniu na chwilę problem zanikł. Myślałem, że to jest filtr paliwa bo nie był zmieniany kupe czasu, po założeniu nowego, na samym początku było ok, a potem znowu to samo. W czym tkwi problem? Ciśnienie na wężach? Proszę o pomoc.
wellman - Sob Sty 14, 2017 15:33

Grafito, skoro filtr paliwa wymieniłeś to wymień jeszcze filtr powietrza i odmę (filtr odpowietrzenia skrzyni korbowej). Jeśli miałyby to być węże to zdarza się, że parcieją przewody ciśnieniowe przy turbinie i potrafią się wtedy "zamknąć". Warto też sprawdzić przewody paliwowe przy pompce paliwa i filtrze.

Jeśli natomiast zamiast sprawdzać wszystko po kolei chcesz wiedzieć, co się dzieje lub chociaż mieć wskazówkę, gdzie dokładnie szukać to kupujesz odpowiedni kabelek, instalujesz TOAF-a i sprawdzasz laptopem błędy zapisane w ECU. Wszystkie szczegółowy (jaki kabelek, jaki sterownik) masz na http://toaf.roverki.eu/ w dziale Pobierz i w całym temacie poświęconym TOAF-owi tu na forum. :-)

prebenny - Sob Sty 14, 2017 19:54

Tak jak wellman pisze. Wymień resztę filtrów - jak nie pomoże sprawdź ciśnienie paliwa.
dawidd - Sob Sty 14, 2017 21:50

tez obstawiam problem ze zbyt niskim ciśnieniem paliwa. Toaf sprawdzi co i jak, a zanim kupisz kabel to ściśnij wężyk przez regulatorem ciśnienia, potocznie tez zwanym zaworkiem zwrotnym(nie mowie to o zaworze CR). Masz bo obok akumulatora. Jeśli po ściśnięciu przewodu auto pojedzie normalnie to zaworek do wymiany.
Warto tez by odpiąć przepływomierz do testu

longer86 - Sob Sty 14, 2017 21:55

Moze wyważacie otwarte drzwi ;) https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=358340

Ja zacząłbym od paliwa