Zobacz temat - [MG ZR] brak reakcji gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] brak reakcji gazu

kubakgb - Wto Sty 24, 2017 15:06
Temat postu: [MG ZR] brak reakcji gazu
Witam. Mam problem a mianowicie gdy jest wilgotno gaz nie reaguje i obroty wskakuja na 1300. A gdy jest cieplej czy suche powietrze usterka ustepuje i wszystko wraca do normy. Ktos wie co moze byc? Bo zaden mechanik u ktorego bylem nie ma pojecia..
gralu - Sob Sty 28, 2017 13:39
Temat postu: Re: [MG ZR]
kubakgb napisał/a:
Witam. Mam problem a mianowicie gdy jest wilgotno gaz nie reaguje i obroty wskakuja na 1300. A gdy jest cieplej czy suche powietrze usterka ustepuje i wszystko wraca do normy. Ktos wie co moze byc? Bo zaden mechanik u ktorego bylem nie ma pojecia..


Kolego sprawdz sobie najpierw przewody które idą od potencjometru, wzmocnieniem przednim pod chłodnicą..... (bynajmniej ja tak miałem) lubią się w tym miejscu na załamaniu pod chłodnicą przecierać. Żeby to dobrze zrobić trzeba wyjąć chłodnicę z wiatrakiem i całą wiązkę (będąc pod samochodem od lewej podłużnicy do samego potencjometru) wypruć z oryginalnego plesza, kabelki (jest ich parę) przetrzeć i osuszyć (powietrze ze sprężarki, suszarka itp.) i po kolei sprawdzić każdy z osobna czy jest w jakimś miejscu przetarty i zaizolować. Całość włożyć w drugi nowy plesz i dobrze zaizolować. Wiązkę rozprowadzić, ułożyć i przyczepić jak była oryginalnie. Miałem ten sam objaw co ty, mi pomogło....

bielu00 - Sob Sty 28, 2017 13:50

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=104138 to samo przechodziłem :) jak na razie po naprawie wszystko jest ok :)
longer86 - Sob Sty 28, 2017 21:16


Moderator longer86 informuje

Uwaga! Ten temat zostanie usunięty jeśli autor nie poprawi jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, autor musi w pierwszym poście użyć funkcji



kubakgb - Pią Lut 03, 2017 15:15
Temat postu: [MG ZR] wiazka
Kables sprawdzone. Nie bylo widac przetarc ale wazystkie zostaly dokladnie zaizolowane. Do tej pory odpukac wszystko dziala. A gdyby to bylo nie to to jaka moze byc jeszcze przyczyna?:)
BigBoyPL - Sob Lut 25, 2017 23:34

Uszkodzony czujnik położenia przepustnicy.
Jak się powtórzy to zgaś, wypnij wtyczkę (zwiększą się obroty jałowe i będzie dziwna reakcja na gaz), odpal i zobacz czy dalej się zawieszają.