Zobacz temat - [r75] wyaprzeglik + Opony
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] wyaprzeglik + Opony

xen0n - Wto Sty 31, 2017 10:04
Temat postu: [r75] wyaprzeglik + Opony
Witam,

Sprzęgło mi zostało w podłodze.
W Britishcars powiedziano mi ze to siłownik, nie ukrywam ze wymiana go gdzie robocizna to 450 zl uderza po kieszeni. Mariusz powiedzial mi ze pompkę mam plastikowa wiec pewnie za jakiś czas padnie. Obilo mi się o uszy ze robią i pompę i wysprzeglik jednocześnie można pozbyć sie problemu na dluzej. Czy to prawda?

prebenny - Wto Sty 31, 2017 10:15

Co do pompki i wysprzęglika - firma TAZU robi metalowe zamienniki. Pompkę mam od grudnia 2014 i jeździ do dziś bez najmniejszego problemu a wysprzęglik już 1.5 roku po wymianie i nadal wszystko OK. Co do wysprzęglika się dowiedz, bo parę osób ostatnio na niego narzekało (podpytaj pewnie Mariusz albo MaReK będzie wiedział coś więcej).

Co do ciśnienia w oponie:
http://www.forumsamochodowe.pl/rozmiary/rover/

Aczkolwiek ja 18 pompuje na ok 2.4-2.5 bara (z tym, że mam opony 225/40R18 i nie chce pogiąć felg).

xen0n - Wto Sty 31, 2017 10:28

Dzieki za odp.

Obilo mi się o uszy ze robią i pompę i wysprzeglik jednocześnie można pozbyć sie problemu na dluzej. Czy to prawda? Czy warto pozyczyc 500 jeszcze na pompkę czy dojezdzic ta co mam?

prebenny - Wto Sty 31, 2017 10:55

Powiem to tak.

Ja kupiłem moją 75 na koniec września. Na początku listopada robiłem pompkę (ori LUKa)... Potem na początku grudnia drugi raz robiłem pompkę (TAZU - kosztuje bodajże 350 zł)... Potem w czerwcu robiłem sprzęgło, bo wysprzęglik się :rzyga:

Więc zasadniczo tak - pozbędziesz się problemu na dłużej aczkolwiek jeżeli pompka działa dobrze i nie masz kasy to nie wiem czy jest sens ją rozgrzebywać teraz (pompkę wymienisz samemu pod domem w 2 max 3 godziny).