Zobacz temat - [R75] punkty podnoszenia auta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] punkty podnoszenia auta

pineska - Pią Mar 31, 2017 21:34
Temat postu: [R75] punkty podnoszenia auta
Witam!
Jutro będę wymieniał koła i malował zaciski/bębny. Jednak tym razem zamiast standardowego podnośnika chcę użyć świeżo zakupionej "żaby".
I teraz zastanawiam się czy mogę nią podnosić za te gumowe podkładki od standardowego lewarka ("żaba" również posiada gumową nakładkę)?
W RAVE widzę że poza tymi czterema w progach jedyne miejsca dla podnośnika hydraulicznego to te centralne z przodu i z tyłu. Dla boku innych nie dostrzegłem.
Pozdrawiam

Dziadek - Pią Mar 31, 2017 22:13

Od ponad pięciu lat używam tylko i wyłącznie żaby do podnoszenia auta i podstawiam ją pod fabryczne zaślepki. Jeśli w żabie masz gumowy pierścień i kółka się kręcą to nic złego się nie stanie. Oryginalny podnośnik jeszcze nie używałem od momentu zakupu bo poprzedni się zatarł- tzn. nalazło jakiegoś błota w gwint i uszkodziło tą plastikową nakrętkę.
pineska - Pią Mar 31, 2017 22:33

Dziadek, dzięki za informację:-) Tak, kółka się kręcą - podnośnik jest nowy jeszcze nie używany. Tylko tak właśnie myślałem czy tych kół nie trzeba w nim jakoś zablokować, żeby mi nie wyjechał spod auta? Może głupie pytanie ale nigdy takim sprzętem nie operowałem :-p
longer86 - Sob Kwi 01, 2017 00:54

Kolka masz po to ze podnosząc auto żaba wjeżdża pod auto tak by ramię podnośnika było zawsze w optymalnym polozeniu
Dziadek - Sob Kwi 01, 2017 07:08

Dokładnie tak jak mówi longer. Zwróć uwagę na to że jak ramię żaby idzie do góry to zmienia się jego położenie względem podstawy żabki i w trakcie podnoszenia żaba wjeżdża pod auto. Innymi słowy gdyby unieruchomić żabę to będzie ona ciągnąć całe auto w stronę dźwigni, a to grozi zeskoczeniem podparcia podnośnika z gniazda, dlatego postaraj się postawić żabę na jakiejś gładkiej powierzchni (ewentualnie tak jak ja to robię- na kawałku blachy) . Mój sąsiad kiedyś podnosił renówkę na trawie i zsunęła mu się z żaby...no i zablokuj koła z drugiej strony (jak w przypadku zwykłego lewarka) żeby ci autko nie pojechało do przodu albo do tyłu.
christopher7 - Sob Kwi 01, 2017 07:56

Ja w mojej żabce mam dodatkowo mam na trzpieniu/elemencie dotykającym karoserii założony kawałek dętki. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia karoserii jest jeszcze mniejsze przy podnoszeniu od strony progów. Oprócz podpórek pod koła przy żabkach kobyłka (podpórki) raczej obowiązkowe :mrgreen: Zdarzały się już przypadki, że kogoś przygniotło pod wozem bo zaworek nie był szczelny :twisted:
pineska - Nie Kwi 02, 2017 09:36

christopher7, ja na trzpieniu mam oryginalną nakładkę gumową;-)
Wszystko poszło sprawnie, dzięki Panowie za podpowiedzi:-)
Ja też na trawie podnosiłem, tylko dałem pod podnośnik płytę z twardego plastiku, ale wytrzymała he he