Zobacz temat - [R400]Duże wibracje napinacza, silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400]Duże wibracje napinacza, silnika

pawel_cz - Sro Kwi 05, 2017 15:20
Temat postu: [R400]Duże wibracje napinacza, silnika
Witajcie,

ostatnio R400 mnie praktycznie cały czas zaskakuje na minus. Od kilku dni znacznie silniejsze niż normalnie wibracje silnika, przenoszące się na nadwozie, dodatkowe metaliczne odgłosy z okolic rozrządu (choć tu akurat pewności nie mam, że to stamtąd), nabiegu jałowym jakby buczenie plus bardzo duże wychylenia napinacza.

youtube

Przy delikatnym muskaniu gazu, słychać krótki odgłos jakby napinającego się łańcucha, ten sam odgłos jak obroty wracają z powrotem do jałowych.

Co robione ok 15k km temu:

kompletny rozrząd (w tym oba paski), sprzęgło, uszczelniacz na wałku i na dolnym wale. Kilka dni temu wymieniony pasek wielorowkowy (myślałem, że może stary jakoś dziwnie się fragmentami zużył) oraz rolka napinacza.

Co może być przyczyną takich wibracji napinacza?

Może ustawienie paska rozrządu się zmieniło i przez to silnik mocnej wibruje? Auto pali na "dotyk", elastyczność jazdy bez zmian. Może łożysko któregoś koła pasowego zaczyna blokować, przez to pasek wielorowkowy jest spowalniany i widać to na napinaczu? Takie moje luźne pomysły.

Podpowiedzcie coś proszę, Rover musi mi jeszcze trochę posłużyć :-/

Oryginalny plik z nagraniem pracy napinacza, po zwolnieniu widać dokładnie ruch.

DropBox

Remigiusz - Sro Kwi 05, 2017 19:13

pawel_cz, Napinacz do wymiany, jak zacznie piszczeć będzie już czas na niego.
Widać ze już nie daje rady napinacz.