Zobacz temat - [R75] - kilka problemów po zakupie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] - kilka problemów po zakupie

pavvelbe - Czw Kwi 06, 2017 11:04
Temat postu: [R75] - kilka problemów po zakupie
Witam

Zakupiłem trzy tygodnie temu Roverka 75 (1.8 benzyna, rocznik 99).

Mam jednak kilka drobnych problemów. To mój pierwszy Rover i pewnie ich użytkownicy sprawnie podsuną mi możliwości rozwiązania.

1) Nie otwiera się szyba kierowcy
Kiedy próbuję otworzyć szybę kierowcy, słychać "cykanie w przekaźniku", lecz szyba ani rusz. Czy powodem tego może być jakiś bezpiecznik? Przerwane kable między przekaźnikiem a szybą? Czy może to być spalony silniczek podnośnika szyby?

2) Nie działa autopilot
Dioda w kluczyku się świeci, lecz nie otwiera drzwi. Są jakieś sposoby na zestrojenie tego? Lub gdzie mogę szukać rozwiązania?

3) "Coś się załącza podczas pracy silnika"
Nie śmiejcie się, ale opiszę to własnymi słowami. Generalnie silnik pracuje cicho i równo. Jednakże średnio co 15-20 minut "coś się załącza" podczas jazdy, tak jakby jakieś dodatkowe chłodzenie / wentylator. Wtedy słychać wyraźną różnicę i dosyć mocno wibruje w środku (drgania kierownicy itp). Trwa to około 2 minut i przestaje. A później znowu. O co może chodzić? Czy to może być kwestia przestarzałej części odpowiedzialnej za "ten proces" ?

4) Nie działa prędkościomierz i licznik KM, świeci się kontrolka ABS
Kupując Roverka usłyszałem, że odpowiada za to czujnik ABSu przy kole. Możecie o tym powiedzieć coś więcej? Może ktoś mógłby mi linka załączyć z tą częścią na Allegro? Czy ten czujnik odpowiedzialny za prędkościomierz jest w przednim, czy tylnym kole?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i podpowiedzi na powyższe tematy

longer86 - Czw Kwi 06, 2017 11:43

poszukałeś choć chwilę na forum czy od razu rejestracja i buch wysmarowanie posta?

ad. 1) kable lub silnik, bez rozebrania nie sprawdzisz
ad. 2) R75 nie ma autopilota(autonomiczne samochody dopiero testują ;)) pilot do drzwi hmmm może odbiornik, może ktoś zmieniał kluczyk i nie jest dopisany do auta i nie otworzy... masz tylko jeden?
ad. 3) załącza się wentylator chłodzenia silnika (albo się przegrzewa, albo masz włączona klimę, jeśli wentylator nie pracuje wcale i włącza sie sporadycznie to pewnie skończyły sie szczotki pierwszego biegu, resztę znajdziesz na forum)
ad. 4) prawy przedni czujnik abs