Zobacz temat - [R75] Benzyna kręci ale nie odpala na zimnym.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Benzyna kręci ale nie odpala na zimnym.

memphisto - Pią Kwi 07, 2017 13:14
Temat postu: [R75] Benzyna kręci ale nie odpala na zimnym.
Witajcie po latach :mrgreen:

Przez całkowity przypadek wszedłem w posiadanie Rovera 75 z 2001 roku. Samochód ma nabite prawie 300 tysięcy ale jest w świetny stanie (wizualnym) Silnik całkiem fajny bo 2.0 V6 z gazem w miejscu koła. Ale do rzeczy. Podjechałem pod warsztat z nadkolami do swojego auta i wsłuchałem się w rozmowę mechanika z właścicielem który stwierdził, że nie ma już pomysłu co dolega samochodowi, że nie Pali. Jakoś mnie piorun chyba trzasnął i powiedziałem, że go biorę w całości ja stoi :P i sprzedał mi go za 2.500 PLN. Jako, że szukam auta na dojazdy do pracy - jak znalazł. Samochód nabyłem i dowiedziałem się, że mechanik diagnozował samochód elektronicznie (kable świecie itp.) podpinał pod komputer i pokazywało chyba błąd związany z czymś (zapomniałem oczywiście czym) ale wywnioskowałem, że chyba go zalewa.

Samochód kręci i już prawie chce zaskoczyć, ale nie potrafi. Kręci, kręci, kręci kręci i nie zaskakuje a czasem nim zatrzęsie. Jak dodam gazu przy rozruchu reakcji jakiejś wielkiej nie ma - dalej nie pali.

Ponoć stracił moc na światłach, dojechał do mechanika, tam został zgaszony i już więcej nie odpalił.

Co może być przyczyną? Samochód przepchany został 10m do przodu i 10m do tyłu i dalej nie palił (nie wiem czemu ale kiedyś mi się obiło o uszy, że warto)

Mam nadzieję, że nie wtopiłem kasy :roll:

AdaskoC - Pią Kwi 07, 2017 13:53

Pierw porządna diagnostyka i można próbować działać dalej.
memphisto - Pią Kwi 07, 2017 15:06

Można prosić o jakąś podpowiedź od czego zacząć ? Zadzwoniłbym ewentualnie do mechanika i dopytał czy czegoś z tych rzeczy nie robił :)
dzelo23 - Pią Kwi 07, 2017 15:31

podepnij Toafa i będzie coś nie coś wiadomo