Zobacz temat - [R75] Skrzynka bezpieczników pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Skrzynka bezpieczników pasażera

curaasan - Czw Kwi 27, 2017 22:23
Temat postu: [R75] Skrzynka bezpieczników pasażera
Koledzy,

zabrałem się za poprawę elektryki w swoim Tourerze. Załączam zdjęcie skrzynki bezpieczników pod schowkiem pasażera. Kto mi powie, co to za złącze C591, RAVE nic na ten temat nie mówi. Mam tam urzeźbione przez jakiegoś fachowca podłączenie (ten żółty przewód z wsuwką), próbuję dociec do czego to to.

Dwa: Po odkręceniu schowka, wypadła mi spod konsoli środkowej całkiem dobra wtyczka z fabrycznymi przewodami. Niepodłączona, wie ktoś co to?

wellman - Czw Kwi 27, 2017 23:23

curaasan, jeśli mnie pamięć nie myli to gniazdo C591 było używane do podłączenia zasilania dla gniazda zapalniczki w podłokietniku, jeśli ktoś taką miał. Jeśli więc coś tam masz podpięte to zapewne ktoś potrzebował zasilania.
curaasan - Czw Kwi 27, 2017 23:34

wellman napisał/a:
gniazdo C591 było używane do podłączenia zasilania dla gniazda zapalniczki w podłokietniku


wsunięty czy odłączony, nie widzę różnicy w działaniu, oświetleniu R. Będę badał dalej.
dzięki Kolego, to już jakiś start :-)

dawidd - Pią Kwi 28, 2017 07:29

a ta luźna wtyczka z przewodami to nie przypadkiem do tempomatu ?
A powiedz czy ten pomarańczowo-szary gruby przewód masz do czegoś podpięty czy tez luźny?

christopher7 - Pią Kwi 28, 2017 09:32

AD1: wtyczka. Masz zmieniarkę?
Zerknij tutaj:
kabelek zmieniarki w schowku

curaasan - Pią Kwi 28, 2017 23:26

dawidd napisał/a:
A powiedz czy ten pomarańczowo-szary gruby przewód masz do czegoś podpięty czy tez luźny?


jak na zdjęciu, wtyczka chyba idzie gdzieś do świateł tył? bo ten przewód zielony cielmny z lewej strony biegnie pod włącznik świateł przy kierownicy. A coś się Koledze kojarzy?

christopher7 napisał/a:
AD1: wtyczka. Masz zmieniarkę?
Zerknij tutaj:
kabelek zmieniarki w schowku


wygląda znajomo, może kiedyś zmieniarka była. Wtyczka raczej nie wypięła się sama, chyba ją na razie zostawię w spokoju. Dzięki za wskazówkę.

christopher7 - Sob Kwi 29, 2017 06:10

W kwestii C591. Tak powinno wyglądać seryjnie. Zastosowanie: lighter socket czyli do podłączenia gniazda zapalniczki
dawidd - Sob Kwi 29, 2017 07:23

U mnie ten pomarańczowo szary wisi w powietrzu, taki sam, ale nie wiem czy ten sam, jest koło przedniej lampy gdzieś koło puszki z bezpiecznikami. Nie udało mu się ustalić od czego to.
curaasan - Wto Maj 02, 2017 13:56

christopher7 napisał/a:
W kwestii C591. Tak powinno wyglądać seryjnie. Zastosowanie: lighter socket czyli do podłączenia gniazda zapalniczki


OK, to zagadka C591 rozwiązana. Dzięki Kolego, muszę teraz znaleźć tylko do czego "magik" wziął zasilanie z tego gniazda.

christopher7 - Wto Maj 02, 2017 13:58

podążaj za kablem :wink:
mocu - Wto Maj 02, 2017 20:27

christopher7 napisał/a:
podążaj za kablem :wink:

Tylko nie idź w stronę światła !! !! :))
A co do pomarańczowo szarego kabelka, było już o tym na forum. Nawet dziś trafiłem przypadkowo, ale już nie pamiętam, czy to do lodówki, czy przyczepki... Pozostaje szukajka.

Tadam!!! znalazłem :) https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=88401