Zobacz temat - [R75] Spalona żarówka rejestracji - komputer
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Spalona żarówka rejestracji - komputer

daniel18c - Sob Kwi 29, 2017 08:27
Temat postu: [R75] Spalona żarówka rejestracji - komputer
Witam raz jeszcze,

Spaliła mi się (na 99%) żarówka rejestracji prawa. Nie świeci wcale, na razie nie zmieniałem i nic nie robiłem ale do rzeczy temat. Czy nie powinienem dostawać komunikatu na komputerze odnośnie nie działającej żarówki?

Druga sprawa jak robię test zegarów LIVE w Toaf-ie to przy teście spalonych żarówek nic mi nie wyskakuje, jak wszystko inne działa tak akurat spalone żarówki w teście nie działają. Dodam, że mam xenony - pytanie czy ma to znaczenie.

wellman - Sob Kwi 29, 2017 09:25

daniel18c, komunikat spalonej żarówki dla rejestracji standardowo zobaczysz dopiero, gdy spalą się obydwie. Przynajmniej u mnie tak jest. Możliwe jest też, że sprawdzanie lampek od rejestracji zostało wyłączone, to możesz sprawdzić za pomocą TOAF-a w module LSM.
christopher7 - Sob Kwi 29, 2017 09:42

wellman napisał/a:
daniel18c, komunikat spalonej żarówki dla rejestracji standardowo zobaczysz dopiero, gdy spalą się obydwie. Przynajmniej u mnie tak jest. Możliwe jest też, że sprawdzanie lampek od rejestracji zostało wyłączone, to możesz sprawdzić za pomocą TOAF-a w module LSM.


daniel18c dokładnie tak jak napisał powyżej wellman
Ale żarówka niekoniecznie musi być spalona; jednym z wredniejszych rozwiązań zastosowanych przez Rovera jest ścieżka na płytce w blendzie. Tam też się upala lub śniedzieje na samym uchwycie żarówki.
Sprawdzanie lampek można oczywiście wyłączyć lub też dać diody typu canbus które nie dają błędu spalonej żarówki.

daniel18c - Sob Kwi 29, 2017 09:51

Okej a wiecie może w jaki sposób można je włączyć/wyłączyć w Toafie?
Wiedziałem, że komputer obsługuje tego typu rzeczy i uważam to za bardzo fajny bajer.

A pytanie jak bym wykręcił żarówkę, wyświetli się na komputerze informacja o jej braku? (np. żarówka stopu)

wellman - Sob Kwi 29, 2017 09:59

daniel18c, w LSM w TOAF-ie masz pod pierwszą zakładką (bodajże "Kodowanie") drzewko, które zaczyna się od "Kontrola spalonej żarówki" (lub coś bardzo podobnego) i jak to rozwiniesz to możesz włączać/wyłączać sprawdzanie poszczególnych obwodów.

Jak wykręcisz żarówkę to dla komputera będzie tak samo jakby była spalona i jeśli jest w konfiguracji ustawiona, że ma to sprawdzać to dostaniesz komunikat.

daniel18c - Sob Kwi 29, 2017 10:19

Przyjadę po pracy i dam znać, wiem że w Live Data przy sprawdzaniu jak to działa nie wyświetla się żaden komunikat. Dodam, że wszystkie inne funkcjonują poprwanie (otwarte drzwi czy np. nie działający ABS Low Fuel albo coś)
wellman - Sob Kwi 29, 2017 10:25

daniel18c, spalone żarówki generują błędy, w live data raczej nic na ich temat nie ma. :-)
MaReK - Pon Maj 01, 2017 22:49

christopher7 napisał/a:
Rovera jest ścieżka na płytce w blendzie.

Nie tylko w Rover takie rozwiązanie zrobiono. Jednak jeśli na płytce upali się ścieżka lub dwie (przez korozje płytka pęka) to wtedy nie będzie świecić ani jedna żarówka. A u kolegi się świeci więc jest nadzieja, że to tylko żarówka.

Reszta do zrobienia w TOAF. Wyłączyłbym sprawdzanie i wstawił najprostsze ledy.

christopher7 - Wto Maj 02, 2017 14:14

W tym wątku więcej odnośnie oświetlenia tablicy rejestracyjnej i problemów ze ścieżką drukowaną w blendzie: oświetlenie tablicy rejestracyjnej problemy
daniel18c - Sro Maj 03, 2017 21:45

Bez podłączania Toaf-a zrobiłem test tzn, wykręciłem żarówki każdą po kolei z tylnej lampy no i dopiero przy żarówce postojowej na komputerze wybiło mi że jest ,,tailight bulb failure left'' czy jakoś tak, więc wychodzi na to, że faktycznie wszystko jest jak powinno. Choć dziwne, bo jak wyciągnąłem żarówkę Stopu czy przeciwmgłową, to nic nie wyświetlało :D

A co do żarówek tylnej rejestracji muszę zakupić dwie i sprawdzę jak to wygląda. One działały, dopiero gdzieś od 1,5 miesiąca nie działają.

longer86 - Sro Maj 03, 2017 21:48

W rejestracji pewnie płytka blendy padła. A co do monitorowania żarówki stopu to po jej wyciągnięciu... Wciśnij stop wtedy wyskoczy blad