Zobacz temat - [R75] Jak w najprostszy sposób zwiekszyć moc ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak w najprostszy sposób zwiekszyć moc ?

GRPac - Sro Maj 10, 2017 13:40
Temat postu: [R75] Jak w najprostszy sposób zwiekszyć moc ?
Witam was serdecznie.
Obecnie w silniku 2.0 v6 mam 150 km, jednak chciałbym dodać w aucie trochę mocy, poprawić przyśpieszenie.
Mam u siebie w Lublinie zakład z chip tuningami,ale powiedzieli że w tym samochodzie nie ma możliwości montażu( coś mi tu jednak nie gra) .
W każdym razie, chcę dodać ok 30 km.
W którą stronę pójść? Jak to zrobić najbezpieczniejszym i w miarę tanim kosztem?
Wymiana silnika,turbo odpada. Dla mnie gra nie warta świeczki,po prostu zbyt duże koszty.

taba19 - Sro Maj 10, 2017 15:08

z tego co ja się orientuje to 10 koni lub 15 uzyskasz zmieniając filtr na taki który ma lepszy przepływ do tego wymiana świeć i lepsze ustawienie wyprzedanie zapłonu no i wywalenie ekologi z układu wydechowego i masz te parę koni gratis ewentualnie przepłukać wtryski specjalnym środkiem jak i przepustnice to morze ożyje parę koni które z biegiem lat zasnęło
prebenny - Sro Maj 10, 2017 19:04

:bezradny:

W benzyniaku bez turbo zyskać możesz 10-15% na chipie.

Bajki z wywalaniem kata itp włóż między bajki, bo od tego koni to akurat ubywa (chyba, że jest to 'kompleksowa' modyfikacja a nie tylko wycięcie kata).

sknerko - Czw Maj 11, 2017 08:26

2.0V6 można podkręcić tylko w jeden sposób (oprócz chipa) trzeba poszukać gratów od MG ZT160 ale tego z V6 i wtedy jest delikatnie inny wydech inna jest puszka z filtrem powietrza i chyba inne wałki rozrządu. zysk ok 10KM czyli gra nie warta zabawy. wszystkie inne modyfikacje z cyklu stożek w dolocie wywalanie kata i poszerzanie wydechu dają skutek odwrotny i koni ubywa
dj_darco - Sro Maj 17, 2017 15:21

łatwo zrobić przerobić na 2.5 190 koni wymieniamy wał, korby, wałki, komputer. Panewki są takie same. Co do filtra powietrza i wydechu nie wypowiem się, ale też mogą się różnić. 40 koni to już ma sens taka zabawa.