Zobacz temat - [R75] Podgrzewane fotele montaż prosze o pilną pomoc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Podgrzewane fotele montaż prosze o pilną pomoc

kurtz - Czw Maj 11, 2017 06:23
Temat postu: [R75] Podgrzewane fotele montaż prosze o pilną pomoc
Witajcie Koledzy!!!
Wczoraj montowałem podgrzewanie foteli do R75, pacjent to 2.0 CDT, natomiast dawca to 2.0V6.
Przełożyłem całą wiązkę nic nie lutując, nic nie klejąc. Idąc od wtyczek fotela odpinałem wszystko ze wtyczek itd. i później położyłem tą wiązkę w pacjencie wpinając się w te same wtyczki (we wtyczki za bezpiecznikami i wtyczkę stacyjki).

No i mam bubę bo nie działa. tj. podświetlenie symboli na przyciskach podgrzewania działa, ale nie zapala się kontrolka włączenia podgrzewania i oczywiście fotele nie grzeją.

Co udało mi się wczoraj sprawdzić to masy (czarne kabelki), są napewno 100% ok. I z tego co zauważyłem to na kablu pomarańczowo-białym (gruby pomarańczowy z białym paskiem), nie pojawia mi się napięcie które teoretycznie powinno być w pozycji II stacyjki?.
Czy dysponuje może ktoś schematem kostki do stacyjki? Lub może ma pomysł co w trawie piszczy?

longer86 - Czw Maj 11, 2017 08:01

Przewody w kostce stacyjki powinny być wpięte po bokach. Nie pamiętam dokladnie ale chyba piny 7 i 9
kurtz - Czw Maj 11, 2017 09:38

Zgadza się:) I już nawet znalazłem chyba wadę ale to dowiem się dopiero po pracy. Mianowicie podpiąłem instalację fotele-stacyjka. Ale nie podpiąłem kabla z którego to napięcie idzie na instalację foteli po przekręceniu kluczyka. (czyli ten kabel z którego będzie podane napięcie na te o których kolega pisze). Nawet znalazłem schemacik na forum, tylko słabo czytelny i nie mogę odczytać który to pin w stacyjce.
sknerko - Czw Maj 11, 2017 12:42

kurtz, do takich zabaw ściągnij sobie Rave tam masz schematy i fotki wszystkiego
kurtz - Czw Maj 11, 2017 15:44

A jest to gdzieś na forum?
sknerko - Czw Maj 11, 2017 16:00

Nie wiem czy na forum są linki ale jak co to na moim chomiku są wszystkie Rave

[ Dodano: Czw Maj 11, 2017 16:00 ]
Powinny być w Workshop manual https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757

kurtz - Pią Maj 12, 2017 09:26

Panowie dziękuję wam za pomoc!!! Grzanie już zrobione, faktycznie wystarczyło dołożyć jeden kabelek od bezpiecznika do stacyjki:) RAVE sobie napewno pobiorę żeby więcej nie zawracać wam głowy drobnostkami:) Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam!