Zobacz temat - [Rover 25 1.4] Dziwny dzwięk
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25 1.4] Dziwny dzwięk

krzychuuu1992 - Czw Maj 11, 2017 22:32
Temat postu: [Rover 25 1.4] Dziwny dzwięk
Witam Panowie.

W sumie od chwili zakupu mam problem z moim R. Otóż w pewnym przedziale obrotów silnika występuje dziwny dźwięk. Dzieje się to tak między 1800 a 2000 obrotów. Przypomina grzechotanie/chrobotanie tanie thryryryry. Nie ma znaczenia czy się jedzie czy stoi. Mam wrażenie że dźwięk przenosi się po karoserii i jest strasznie denerwujący. Z zewnątrz zupełnie niesłyszalny. Dziś zmieniałem tłumik końcowy ale nic to nie zmieniło. Końcowy jest w bardzo dobrym stanie. Ktoś ma jakiś pomysł ? Jutro postaram się wrzucić jakieś nagranie...

seraph - Pią Maj 12, 2017 18:24

Sprawdź cały układ wydechowy od samego kolektora zaczynając - najlepiej wejdź pod samochód z pracującym silnikiem i macaj czy Ci gdzieś nie dmucha.
Druga sprawa to poduszki silnika - prawa (ta pod zbiornikiem płynu od wspomagania) lubi się oberwać i wtedy silnik leży sobie na nadkolu.
Środek auta wpada Ci w rezonans i dlatego dzwoni w pewnym zakresie, ale wyciszanie podsufitki, kokpitu itp to leczenie objawów.

sebeks - Sob Maj 13, 2017 10:48

Wejdź pod auto na odpalonym i niech ktoś wdepnie gaz aby uzyskać obroty przy których to występuje. Moja kobita miała podobny objaw u siebie. Okazało się, że rozleciał się drugi katalizator i dzwonił w pewnym przedziale obrotów. Być może podobnie jest u ciebie.
abuk888 - Sob Maj 13, 2017 16:51

Mialem tak w r25 2.0 idt. Dzwonil nit ktory sie rozpadl od mechanizmu opuszczania szyby. Po wymianie nitu (drzwi pasazera) ucichlo, aczkolwiek jesli wibruje ci cale auto jest to najprawdopodobniej ktoras z poduch.
nanab - Wto Maj 16, 2017 04:35

Coś pod 2000rpm to częstotliwość rezonansowa deski i drzwi :D Ustaw obroty na stałe i nasłuchuj skąd dochodzi dźwię, dociskaj plastiki, boczki, opuść trochę i podnieś szyby. Mam u siebie coś takiego z prawymi drzwiami, ale to bardziej brzęczenie. Jak to nie będzie wnętrze to obejrzyj/osłuchaj/ opukaj wydech, sprawdź poduszki silnika.
krzychuuu1992 - Sro Maj 17, 2017 19:43

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

Dzisiaj przy tym pogrzebię. Ustawię obroty na stałe i będę nasłuchiwał. Mam wrażenie, że dzwięk dochodzi od strony silnika/przegrody silnika i najbardziej jest słyszalny na ciepłym silniku - wtedy to dopiero wnerwia :D A z zewnątrz nic, zupełnie :D

[ Dodano: Wto Maj 16, 2017 22:24 ]
https://youtube.com/watch?v=JxZBkH5GhO8&feature=youtu.be

[ Dodano: Sro Maj 17, 2017 19:43 ]
Problem zlokalizowany. Przyczyną dzwonienia jest taki krótki łącznik (około 15 cm długości z gniazdami na kulki na końcach) wybieraka zmiany biegów przy samej skrzyni. Gniazda są wyrobione i całość wpada w wibracje. Szukałem takiego łącznika na allegro i jest uwaga.. 1 sztuka :D Jest jakiś patent na regenerację takiego ustrojstwa ? Póki co złapałem to trytka żeby nie dzwoniło ale to tylko tymczasowo bo nie jestem zwolennikiem druciarstwa.

ADI-mistrzu - Sro Maj 17, 2017 21:19

Chodzi Ci o taki krzyżak przy skrzyni na drążku?
krzychuuu1992 - Sro Maj 17, 2017 21:44

Chodzi mi dokładnie o ten krótki element.