Zobacz temat - [R75] Gdzie dobrze wymienią rozrząd w okolicach 3-miasta ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Gdzie dobrze wymienią rozrząd w okolicach 3-miasta ?

Rysownik - Pią Maj 26, 2017 22:39
Temat postu: [R75] Gdzie dobrze wymienią rozrząd w okolicach 3-miasta ?
Czołem czy ktoś jest w stanie polecić zaufane miejsce, a może sam "umi" XD ? Okolice Gdańsk, Elbląg, Malbork...

Czy razem z częściami (paski, napinacze, rolki, uszczelniacze jeśli będzie trzeba + oczywiście pompa wody) i robocizną dam radę zamknąć się w 2000 zł ?

JaCu - Pon Maj 29, 2017 17:23

Hej, Eurowarsztat na ul. Kartuskiej 385A w Gdańsku

Ja u nich robiłem kompletny remont silnika wraz z rozrządem.

U nich graty OEM z pompą wody 1268 zł + robocizna, niestety nie wiem ile, bo u mnie to inaczej wyglądało.

Aktualnie tam stoi moje autko ;(

Rysownik - Wto Maj 30, 2017 20:34

Oki a czy używają blokad? Trochę mało jak za te części, pompa wody chyba jakiś zamiennik co? Długo jeździłes o robieniu rozrządu? Teraz co się stało ze stoi u nich.... Chyba nie wina rozrządu co? :grin:
JaCu - Wto Maj 30, 2017 23:31

Mają te blokady i wymieniają od razu z zaślepkami do blokad. Cena z ich zniżkami wydaje się być realna. Przejechałem, na tym rozrządzie 300 km tylko, więc ciężko mi się wypowiedzieć, silnik chodzi równo, znacznie ciszej, nie trzęsie nim. Faktem jest jednak to, że wszystkie zawory zrobione, szklanki, obróbka głowicy, wszystkie uszczelki. Jak oddawałem auto, to inny rover też był na wymianę rozrządu, więc chyba się chłopaki znają na rzeczy. Sam fakt, że całą pracę nad silnikiem wykonali w 3 dni. Wątpię też, żeby oszukiwali, bo to firma znajomego mojego współpracownika. Stoi bo padł wentylator, pękła obudowa termostatu i pozbyłem się płynu chłodzącego...
PiotrVN - Czw Cze 01, 2017 11:30

rynkowy koszt samej usługi to 400-600 PLN

cena tego zestawu to jak z s-part 1200
i jest to racjonalne
dolicz koszt uszczelnień symeringi , kapsle ok 100 -120 zł + płyny

nie za każdym razem wymienia się napinacz ale to zależne od przebiegu

osobiście
zainteresował mnie taki zestaw :

bez napinacza

ale nie wykluczam :
Z napinaczem

w zależności co tam zastanę

dj_darco - Czw Cze 01, 2017 14:37

Ina i Dayco szły na pierwszy montaż a pompy dolza mają raczej dobrą opinię. Co do ceny to opłaca się brać z hydraulicznym napinaczem. Ważna jest data produkcji pasków.
Rysownik - Pią Cze 02, 2017 10:25

Super, odstawiam więc do Eurowarsztatu, dzięki ! :) dzwoniłem, umówiłem :)
JaCu - Sob Cze 03, 2017 08:55

Powodzenia, ja wczoraj odebrałem autko. Śmiga jak ta lala. Mechanika mają dobrego, trochę wczoraj pogadałem tam z nimi. Powodzenia i do zobaczenia na spocie ;)
bochas - Nie Cze 04, 2017 19:58

Ja robilem w autoryzowanym u Kuleszy (Gdynia, Hutnicza). Czesci mialem swoje. Za robocizne zaplacilem 590 z faktura, ale bylo to 6 lat temu. Przez te 6 lat zrobilem 60kkm i wszystko sie trzyma, a ponoc musieli jeszcze nieco przerobic pompe wody, bo ta co kupilem, nie pasowala.
Rysownik - Pon Cze 12, 2017 20:54

Rozrzad zmieniony w eurowarsztacie. Auto odstawilem o 8 rano, do 18 zrobione z małymi niespodziankami. Reasumujac rozrzad z pompa wody, wymiana filtrów i oleju, wymiana paska wieloklinowego kosztowało 2k. Szybko i z ustalonym terminem. Na chwilę obecną jestem zadowolony.