Zobacz temat - [Freelander 1.8] - Zablokowane przednie koło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander 1.8] - Zablokowane przednie koło

matwieju - Pią Cze 16, 2017 09:12
Temat postu: [Freelander 1.8] - Zablokowane przednie koło
Witam wszystkich serdecznie.

Mam problem z moim Ferdkiem, po dwóch wymianach uszczelki staram się używać go do jazdy w terenie lub np. do zaholowania łódeczki na zatokę, w związku z powyższym mój ukochany Ferdek stał pod domem z jakieś 3 miesiące bez ruchu, zaczepiłem do niego przyczepkę z łódką i miałem problem z ruszeniem, w sensie straszny opór, początkowo myślałem że to z powodu wspomnianej przyczepki, łódka waży 0,5 t a podłoże była ziemia po opadach deszczu więc myślałem, że przyczepka się zakopała, więc pogazowałem trochę i przejechałem z 2 metry ze strasznym oporem, ale jak zaczęło czuć swiąd opon to przestałem walczyć z oporem. Po wyjściu z autka okazało się że jest wyryty szlak od opon w ziemi ale nie od przyczepki tylko od Frellanderka. Odłączyłem przyczepkę i się okazało że bez niej opór dalej jest taki sam. Podniosłem koło i nawet nie drgnie, jest jakby zblokowane, korozja na szczękach jest więc mniemam że może to być wina tego że szczęki nie chcą odbić, tłoczek nie odbija, ale chciałbym to skonsultować z Wami, czy może to być wina innej natury, nie wiem IRD, hamulcu zjazdowego itp. ? Wcześniej miałem Roverka 620 i wiele razy przerabiałem regeneracje tłoczka ale odnośnie napędów 4x4 nie posiadam zbyt większej wiedzy a boję się że jest to coś poważniejszego. Z góry dziękuję za wskazówki i pomoc

sebeks - Pią Cze 16, 2017 10:21

Pierwsze to sprawdź, czy nie chwyciło klocka hamulcowego w jarzmie i czy tarcza nie jest mocno skorodowana ( Freelandera nie miałem, ale nie ma tam przypadkiem z przodu tarcz hamulcowych?). Niestety ale tarcze czy bębny hamulcowe to stopy wysokonawęglane. Postoi trochę w wilgotnym i momentalnie koroduje. Dlatego lepiej od czasu do czasu autem pojeździć, pohamować, żeby nic nie chwyciło :wink:
matwieju - Pią Cze 16, 2017 13:56

Dziękuję za odpowiedź. Tak jest z przodu tarcza i korozji multum, w pierwszej kolejności zajmę się regeneracją tarczy i zacisków.
SyntaX - Sob Cze 17, 2017 07:48

Jak coś to pisz do mnie.
Mam kilka freelków na części to w razie czego jarzma i zaciski znajdę rokujące :mrgreen:

matwieju - Pon Cze 19, 2017 10:01

Ok, jeszcze nie wystartowałem z akcją regeneracji, ale dzięki za info, będę miał na uwadze i pewnie się odezwę w temacie.