Zobacz temat - [r75] jak rozebrać skrzynie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] jak rozebrać skrzynie

dawidd - Nie Cze 25, 2017 17:07
Temat postu: [r75] jak rozebrać skrzynie
Cześć, wczoraj po niecałych 2 latach użytkowania rozsypał mi się wysprzeglik tazu i znów trzeba zajrzeć do auta. Zawsze mam problem z włożeniem skrzyni biegów bo tarczy nigdy nie ustawiałem centralnie bo nie mam przyrządy do tego, ale mam stara skrzynie z której mógłbym wyciągnąć wałek który wchodzi w tarczę i w ten sposób złożyć sprzęgło w osi. Problem jest z tym że za nic nie mogę rozebrać starej skrzyni, odkręciłem wszystkie śruby, obudowa skrzyni rozeszła się na jakiś 1 cm i to wszystko. Coś dalej trzyma i nie wiem co. Pomoże ktos?

[ Dodano: Nie Cze 25, 2017 17:07 ]
Okazało się że większa breszka i trochę siły i obudowa skrzyni się całkiem rozeszła. Teraz tylko czekam na firmę tazu czy uznają reklamacje i wyślą drugi wysprzeglik czy trza kupić

MaReK - Pon Cze 26, 2017 23:46

Przecież tool do centrowania tarczy to kosztuje jakieś 20-30 zł ;) Może Ci jeszcze się przydać :P
I polecam to przy wymianie skrzyni. To jest spore ułatwienie ;)

dawidd - Wto Cze 27, 2017 09:48

mówisz o czymś takim:
http://www.promotorlublin...rzegla-an010049

MaReK - Wto Cze 27, 2017 11:49

Dokładnie tak ;) Tomi myślał, że to zbędny gadżet, ale w końcu kupił sobie jak żeśmy 40 min walczyli z włożeniem skrzynki. Po użyciu tego sprzętu - pyk - weszło od razu :)
dawidd - Wto Cze 27, 2017 13:08

MaReK napisał/a:
40 min walczyli z włożeniem skrzynki.
ja kiedyś sam walczyłem kilka godzin, az odpuściłem i czekałem na przypływ nowego zapału az w końcu sie udało. Ale przekonałeś mnie - kupie sobie to ustrojstwo