Zobacz temat - [ R75] Dziwny przypadek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ R75] Dziwny przypadek

groszek_76 - Czw Cze 29, 2017 10:58
Temat postu: [ R75] Dziwny przypadek
Witam wszystkich. Wczoraj dojeżdżając do pracy przestała działać klima i poszedł delikatny dymek z prawej strony, myślałem że to kurz, ale wszystko było OK silnik normalnie pracował bez zastrzeżeń, zostawiłem go chwilę na wolnych poczym zgasiłem. Po pracy wieczorem do odpalenia a tu lipa. Ciężko kręcił jakby coś go blokowało albo paliwo nie dochodziło i słychać było jakby łożysko się zacierało. Po 2 próbach odpuściłem i wróciłem do domu pociskiem żony ( matiz )zebrałem lapka i z powrotem. Podpięcie - 2 błędy 1)wentylator chłodnicy i 2)czujnik ciśnienia wstępnego. Skasowałem i myśle sobie spróbuje- odpalił bez jakichkolwiek problemów od strzała. Wróciłem do domu wszystko śmiga , rano zakupy jakieś załatwiania spraw kilka razy gaszony odpalany i OK. Klima nie działa choć wentylator pracuje. Panowie jak myślicie co było nie tak że nie odpalił- pompa progowa się kończy czy klima go tak zdusiła. Jeszcze jedno pytanie czy do wszystkich 75 są takie same sprężarki klimy i czy bawić się w używkę.
longer86 - Czw Cze 29, 2017 11:34

mogła się zatrzeć sprężarka a to już zły objaw na resztę układu.

dymek to mógł być ślizgający, może cewka od elektro sprzęgła.

kompresory różnią się mocowaniem w zależności od wersji silnikowej, sam model kompresora jest taki sam, ale od kv6 np nie załozysz chyba że jakaś rzeźba

sknerko - Czw Cze 29, 2017 11:39

Zatarła ci się sprężarka wewnątrz (normalnie jak byś opisywał mój przypadek) U mnie niestety po 300km od puszczenia dymka po prawej stanęła całkiem i zerwała pasek i na lawecie wróciłem do domu z wakacji. Dałem regenerować, i niestety ale płukanie układu jest konieczne razem z wymianą osuszacza inaczej nie dostaniesz gwarancji a i tak zabije ci nawet nową jak nie wypłuczesz. Dlatego w twojej sytuacji bym nie cudował i dał regenerować z płukaniem i wymianami koniecznych podzespołów. U mnie jeszcze musiałem wymienić chłodnicę klimy i cały koszt naprawy z płukaniem, osuszaczem, chłodnica i naprawą węży 2700pln
groszek_76 - Czw Cze 29, 2017 11:52
Temat postu: R75
Panowie a mogę jeździć normalnie bez klimy czy też zerwie mi po jakimś czasie pasek
longer86 - Czw Cze 29, 2017 12:37

jeśli zatarła się w środku to możesz jeździć bo pasek obraca sie na łozysku i kole pasowym dopuki nie załączysz klimy i sprzęgło złapie.

natomiast o pasek nie ma się co martwić, sknerko ma v6, a w cdt jak zerwie się pasek od klimy to reszta osprzętu nadal działa na drugim pasku.

groszek_76 - Czw Cze 29, 2017 12:42
Temat postu: R75
No klime na razie mam z głowy. Koło normalnie pracuje bez jakichkolwiek odgłosów Jutro jadę do znachora na wycenę całej imprezki, ale najważniejsze że mogę dalej jeżdzic. Dzięki Panowie za pomoc.
AdaskoC - Czw Cze 29, 2017 13:45

longer86 napisał/a:

kompresory różnią się mocowaniem w zależności od wersji silnikowej, sam model kompresora jest taki sam, ale od kv6 np nie załozysz chyba że jakaś rzeźba


Różnią się też sprzęgłem i kołem pasowym, oraz mają wyjścia w innych miejscach.