Zobacz temat - [R75] Wymiana zawieszenia przód - koszt
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymiana zawieszenia przód - koszt

Byron - Pon Lip 03, 2017 14:56
Temat postu: [R75] Wymiana zawieszenia przód - koszt
Witam wszystkich,

Szukałem konkretnych informacji w necie i na forum, ale niestety nie znalazłem tego, czego szukałem.

Mam do wymiany zawieszenie z przodu (o tulejach już na przeglądzie 9 miesięcy temu powiedzieli), bo stuka puka, każda dziura to ból i j*bnięcie, a z prawej strony nad kołem gdzieś olej cieknie.

Mechanik mi podał wycenę wymiany przedniego zawieszenia, ~1500zł z robocizną bez wahaczy i do max 2500zl z robocizną z wahaczami.

Kompletnie się nie znam i nie orientuję co dokładnie tam jest do wymiany, ale mam wrażenie, że to trochę dużo. Czy ktoś z was miał może podobną sytuację? Jaki mniej więcej powinien być koszt naprawy/wymiany?

longer86 - Pon Lip 03, 2017 15:23

Zalezy co puka... I jakie amory kupisz.

Teoretycznie powinieneś wymienić parami...
Wyszlo by:
- amortyzatory
- laczniki stabilizatora 50-60 zl para
- tuleje tylne wahaczy przednich okolo 150 zl para z PU
To takie minimum z tego co piszesz.
Końcówki drążków kierowniczych tez pewnie 100-120 za pare.

Robota nie jest jakas uciazliwa

Byron - Pon Lip 03, 2017 15:37

longer86 napisał/a:

- amortyzatory
- laczniki stabilizatora 50-60 zl para
- tuleje tylne wahaczy przednich okolo 150 zl para z PU
To takie minimum z tego co piszesz.
Końcówki drążków kierowniczych tez pewnie 100-120 za pare.

Robota nie jest jakas uciazliwa


Amortyzatory widzę średnio to tak 300zł jeden. Czyli sumarycznie powinno wyjść powiedzmy 1000zł za te części + robocizna, z tego co liczę.

+ ewentualnie ~ 400zł za wahacze

czyli trochę mnie kantują tą wyceną, czuję

longer86 - Pon Lip 03, 2017 15:47

No robocizna 500 hmm nie tak zle, sam taniej bym tego nie robił, trzeba wytargać amortyzator, do tulei trzeba wyciągnąć wahacz.

Jak Ci wycena nie pasuje, to spytaj co chca wymienić i ile za sama robotę, wtedy policzysz sobie ceny części.

Wątpię żeby chcieli montować sami z siebie tuleje z PU. Części zawsze możesz kupic sam wiesz wtedy ze nie kantuja na cenach części. I placisz im tylko za robociznę.

Byron - Pon Lip 03, 2017 15:50

longer86 napisał/a:
No robocizna 500 hmm nie tak zle, sam taniej bym tego nie robił, trzeba wytargać amortyzator, do tulei trzeba wyciągnąć wahacz.

Jak Ci wycena nie pasuje, to spytaj co chca wymienić i ile za sama robotę, wtedy policzysz sobie ceny części.

Wątpię żeby chcieli montować sami z siebie tuleje z PU. Części zawsze możesz kupic sam wiesz wtedy ze nie kantuja na cenach części. I placisz im tylko za robociznę.


Właśnie tak zrobiłem, poprosiłem o listę części, które chcą wymienić i ceny bez robocizny, żeby ewentualnie sam móc porównać i zdecydować do tego podejść.

OK, dzięki za odpowiedź, myślę, że wiem już co chciałem wiedzieć :)

lukasz-89 - Sro Lip 25, 2018 15:55

Witam. Mechanik wymienił mi łącznik stabilizatora prawy przód oraz tuleja wahacza również prawy koszt naprawy 400 zl. Niby 270 zl części plus 130 naprawa co myślicie ?
Jakiś rok może dwa temu wymieniał też zawieszenie ale z wahaczem z tulejami itp wtedy było 900 zl

adam_26 - Czw Lip 26, 2018 06:35

Łącznik kosztuje kilkadziesiąt zł a tuleja porządna 100 z kawalkiem więc sobie policz ile ci naliczył marży masaka to jakiś złodziej a nie mechanik zobacz sobie ceny na alledrogo
christopher7 - Czw Lip 26, 2018 08:45

Może części pozłacane a mechanik złota rączka :wink:
Brat - Czw Lip 26, 2018 09:35

Racja, skosił jak za zboże, cena absurdalnie wysoka.

Jeszcze zależy czy wymienił samą tuleję - cena pewnie około 50 zł, czy całe mocowanie z tuleją - wtedy około 100 zł.

Łącznik około 25 - 35 zł.

A robota.. cóż mieszkam w bloku i pomimo wszystko wymieniam części sam. Wymieniałem w/w części i robota prosta, tylko trochę czasu trzeba poświęcić. Mechanik pewnie poświęcił na to max godzinę i się ozłocił twoimi pieniędzmi.

Przykre że niektórzy mechanicy tak oszukują ludzi.

borsuk88 - Czw Lip 26, 2018 11:58

U mnie mechanik za wymianę 2 tulejek przednich bierze ode mnie 100zł, jak wymieniałem wahacze i tulejki to wziął 120, cena taka że samemu się nie chce grzebać na podwórku.
lukasz-89 - Czw Lip 26, 2018 17:08

No więc pisze tutaj bo to cena jest zbyt wysoka wcześniej patrzyłem co ile kosztuje i za te części co mi wymienił dał bym na allegro 100 max 150 zł. Byłem zdziwiony i zapytałem ile części i ile robocizna 270 części i 130 robota. Dodał że tuleje mam mocniejszą z górnej polkiale to i tak ceny z ... oczywiście rachunku nie dostałem za części