Zobacz temat - [R214 si] kontrolka oleju świeci się po wyłączeniu auta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 si] kontrolka oleju świeci się po wyłączeniu auta

kasiapila - Czw Lip 06, 2017 20:07
Temat postu: [R214 si] kontrolka oleju świeci się po wyłączeniu auta
Witajcie!

Dziś pojawił się u mnie dziwny problem... Mianowicie, po wyłączeniu silnika świeci się kontrolka oleju. Podczas zapalania auta gaśnie (standardowo właśnie wtedy ma się zapalać), podczas jazdy nie świeci. Pojawia się po zgaszeniu silnika i świeci cały czas po zamknięciu auta (rozładuje mi akumulator? :roll: ). Co to może być? Stan oleju sprawdzony - stary, ale poziom ok (auto idzie na szrot we wrześniu i dlatego już nie wymieniam oleju, ale jeszcze ten miesiąc mógłby pojeździć...). No i nie wiem, gdzie jest czujnik oleju. Pomożecie?

sTERYD - Czw Lip 06, 2017 23:52

wygląda na problem z masą silnika.
kasiapila - Pią Lip 07, 2017 00:11

a co dokładnie? gdzie szukać? może to tak się świecić przez noc? nie stanie się nic?
sTERYD - Pią Lip 07, 2017 09:11

Nic się nie stanie. To tylko ułamki ampera. Chodzi o przewód od minusa akumulatora do rozrusznika. Musi mieć słaby styk lub być przelamany. Chyba, że masz jakiś potężny bajzel we wiązce, ale zaczął bym od masy.
kasiapila - Pią Lip 07, 2017 15:15

dzięki Steryd - na ciebie to można zawsze liczyć. Po weekendzie posprawdzam te kable. Póki co odpięłam akumulator i auto stoi. A można tak jeździć z tą kontrolką czy lepiej nie ryzykować?