Zobacz temat - [MG ZT 190] Silnik spala olej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT 190] Silnik spala olej

YOBACK - Wto Lip 11, 2017 13:33
Temat postu: [MG ZT 190] Silnik spala olej
Witam,
ostatnio zauważyłem, że silnik zaczął spalać olej. Jeżeli przygazuje(4-5k RPM) się go na zimnym silniku, to widać sporo dymu śmierdzącego olejem. Na ciepłym nie puści żadnego dymka.
2tyś km temu zrobiona cała góra silnika, wymienione wszystkie uszczelki. Jedynie uszczelniacze zaworowe zostały wymienione przez warsztat planowania głowic, więc tego nie jestem pewny.

Dzisiaj sprawdzona kompresja silnika. Wszystkie cylindry 14, jeden 13 i jeden 15 - także w normie.

Silnik delikatnie się poci, ale przez 2 dni ani grama oleju na kartonie pod nim(poci się miska).

Przez 2tyś km spalił około 2,5-3l oleju.

Co byście obstawiali? Uszczelniacze zaworowe czy pierścienie tłokowe(kompresja ok).

nanab - Wto Lip 11, 2017 13:37

Zrób próbę olejową.
YOBACK - Wto Lip 11, 2017 15:32

Jeżeli kompresje wyszły w normie, a tak chyba jest( 13-15 dla benzyniaka to wg mnie jest dobre cisnienie) to jest sens przeprowadzać próbę olejową? Jeżeli spala mi olej na zimnym silniku to kompresje mierzyc na ciepłym czy zimnym?
AdaskoC - Wto Lip 11, 2017 20:42

Uszczelniacze mogą już odmawiać posłuszeństwa.
YOBACK - Sro Lip 26, 2017 22:44

Uszczelniacze zostały podobno wymienione, ale nie wiem jaka jest prawda, bo mechanik trochę spartolił swoją robotę.

[ Dodano: Sro Lip 26, 2017 22:44 ]
Jeden z uszczelniaczy był stary, także mechanik spartolił robotę. Jak się samemu nie zrobi to się nie ma.. Ale naszczęście problem już zniknął. Zrobione 500km i nic ubytku.