Zobacz temat - [R75] czujnik polozenia walka rozrzadu zepsul sie po 2 tyg
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] czujnik polozenia walka rozrzadu zepsul sie po 2 tyg

tmk752 - Sob Lip 22, 2017 06:47
Temat postu: [R75] czujnik polozenia walka rozrzadu zepsul sie po 2 tyg
Czesc.

Dwa tygodnie temu auto nie moglo odpalic. Wymienilem akumulator i czujnik polozenja walka. Wstal od razu. (Aku pewnie nie potrzebnie ale mialem jakis noname) dwa tygodnie pozniej czyli wczoraj przejechalem 150 km. Stanalem na 20 min, to samo. Zalatwilem laptopa, sciagnalem toafa - blad predkosci obrotowej RPM.
Przed zakupem nowego (sic!) Planuje wymienic/sprawdzic wtyczke. Moglby ktos najprosciej opisac jak ja porzadnie sprawdzic / czy moge ja gdzies kupic / jaki ma kod.
Planuje podmienic czujnik na jakis ze szrotu chcialbym miec jednak pewnosc ze to nie wtyczka jest problemem.

Kupilem zamiennik delphi ostatnim Delphi.

W poduszkach mam problem z przebiciami i zlymi rezysgancjami. Mozliwe ze to pali mi te czujniki?

AdaskoC - Nie Lip 23, 2017 10:00

Te zamienniki padają jak muchy, wymień na oryginał używany sprawny i dłużej pojeździ.

Sprawdzenie wtyczki to nic innego jak sprawdzenie przejścia na przewodach. Ale nie powinny się same , siebie uszkodzić.

dawidd - Nie Lip 23, 2017 13:48

Poduszki nic nie mają do czujnika, nie uszkodzą go
sknerko - Sro Lip 26, 2017 09:14

tmk752 napisał/a:
Zalatwilem laptopa, sciagnalem toafa - blad predkosci obrotowej RPM.
A obroty nie są przypadkiem z czujnika wału korbowego. O ile pamiętam to w toafie jest błąd i jak odpinałem czujnik wału to zgłaszał wałka rozrządu ale to było w V6
AdaskoC - Sro Lip 26, 2017 10:19

W teorii masz Sknerko rację, w większości aut tak jest. W 75 błąd prędkości RPM to zazwyczaj błąd czujnika walka rozrządu.
sknerko - Sro Lip 26, 2017 12:57

AdaskoC napisał/a:
W 75 błąd prędkości RPM to zazwyczaj błąd czujnika walka rozrządu.
Pytanie czemu jak odpinałem czujnik wału to zgłaszał błąd czujnika wałka rozrządu?(nie pamiętam już dokładnie jaki to był błąd).I następne czy to tak faktycznie ma być że ten błąd RPM tak ma być od wałka rozrządu?
tmk752 - Pią Lip 28, 2017 11:17

Tym razem niedomogl czujnik polozrnia walu
sknerko - Pią Lip 28, 2017 19:16

tmk752 napisał/a:
czujnik polozrnia walu
Co potwierdza moje przypuszczenia o błędzie w Toaf