Zobacz temat - [75] Problem z odpalaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [75] Problem z odpalaniem

Patryk2082 - Nie Lip 23, 2017 19:39
Temat postu: [75] Problem z odpalaniem
Witam. Mój rover ostatni zaczął mnie zawodzić potrafi nieoczekiwanie zgasnąć albo nie odpalić i trzeba czekać dłuższą chwile żeby go uruchomić. Na początku zdiagnozowano pod komputerem czujnik położenia wałka rozrządu został wymieniony i dalej te same problemy pod komputerem niczego nie pokazuje. Pompka paliwa była niedawno wymieniana więc jest w porządku. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ewentualnie polecić jakiegoś mechanika na terenie Lublina lub w okolicy?
tomi24lbn - Pon Lip 24, 2017 05:55

Czujnik wymieniłeś na nowy czy używkę ,podaje paliwo,iskra????
Jakim kompem był diagnozowany???

AdaskoC - Pon Lip 24, 2017 07:40

Jak będziesz miał rozgrzany silnik i nie będzie chciał odpalić to wykręć i polej czujnik wałka zimną wodą. Jeśli po wkręceniu na swoje miejsce odpali to masz winnego. Może nie byl sprawdzony u sprzedawcy ten czujnik.
dzelo23 - Pon Lip 24, 2017 09:12

Na pewno chodzi o czujnik wałka rozrządu?
Ja miałem takie objawy gdy płyn chłodniczy kapał na kostkę czujnika położenia wału korbowego.

AdaskoC - Pon Lip 24, 2017 10:00

Nikt nie powiedział że napewno, ale warto go sprawdź w w/w sposób.
Patryk2082 - Wto Lip 25, 2017 10:25

Na ciepłym silniku też mi odpala, np w czasie jazdy mi zgaśnie i dopiero za x razem odpali. świece są w porządku, rozrusznik kręci. Przyjrzę się jeszcze temu czujnikowi bo kupiłem używany ale u poprzedniego właściciela działał. Znacie może kogoś z Lublina lub okolic kto by mógł obejrzeć mojego rovera bo byłem u dwóch mechaników i rozkładają ręce.
tomi24lbn - Wto Lip 25, 2017 11:50

Jak chcesz podstawić czujnik to pisz priv,co prawda ja mam v6 ale czujnik wałka z tego co kojarzę jest ten sam.
Z dobrymi mechanikami w LBN ciężko .

dzelo23 - Sro Lip 26, 2017 08:30

Masz instalacje LPG? W jakich warunkach gaśnie, podczas spokojnej jazdy, na wolnych obrotach, pod obciążeniem?
Bandzior - Sob Lip 29, 2017 08:05

Witam.Koledzy moje autko MG ZT 2.0 CDTI otwórz było tak auto chodziło ok po miesiącu lubił zgasnąć w czasie jazdy,po chwili udało ci się odpalić po przejechaniu 20m znowu zgasl,odpaliłem i działał przez 2 miesiące i tak od stycznia kilka razy się powtarzało.Komputer nic nie pokazywał.Teraz już go nie idzie odpalić stoi u mechanika ten po diagnostyce stwierdził że pompa wysokiego ciśnienia ma 88 bar czy jest to możliwe??? :cry:
longer86 - Nie Lip 30, 2017 00:35

jak taki super mechanik stwierdził 88 bar na pompie wysokiego ciśnienia to zapewne sprawdził czy pompa niskiego ciśnienia pracuje i daje odpowiednie ciśnienie? i skoro pompa wysokiego ciśnienia nie pompuje to pewnie zawór upuszcza czylido czyszczenia lub wymiany... chyba że to Mirek/Janusz ze stodoły i nie ma pojęcia z czym to się je
Bandzior - Nie Lip 30, 2017 03:57

Stwierdził że na komputerze tak mu pokazuje...więc mówisz że możliwe że zawór? Pompka działa niskiego ciśnienia ta przy Akumulatorze.Sam już nie wiem,za pompę liczy sobie 2100+ robota a jak wymienić niepotrzebnie to nawet nie będę wiedział czy faktycznie była jej wina czy nie :-/
longer86 - Nie Lip 30, 2017 22:57

Nie mechanik tylko wymieniać.
Może zawór nie dal rady. Zaciął sie otwarty i pompa nie naboje ciśnienia.

Kup sobie kabel i sam sprawdzisz. Z pomocą forum rozwiążemy problem

Bandzior - Pon Lip 31, 2017 12:14

Zanim pomyślałem o forum to oddałem to auto do mechanika i teraz niestety u niego stoi...zobaczymy co będzie dalej.Dam znac.z góry dzięki za zainteresowanie.pozdrawiam