Zobacz temat - [ROVER 75 2,0 v6 2002r -Czujnik ciśnienia oleju - pomocy]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ROVER 75 2,0 v6 2002r -Czujnik ciśnienia oleju - pomocy]

klaki13 - Pią Sie 11, 2017 16:08
Temat postu: [ROVER 75 2,0 v6 2002r -Czujnik ciśnienia oleju - pomocy]
Witam szybkie pytanie Panowie. Kupiłem przyrząd do mierzenia ciśnienia oleju ponieważ zaczęło mi coś dzwonić w silniku diagnoza nr 1 popychacze hydrauliczne zaworów i tu właśnie jest kłopot bo trzeba zacząć od zmierzenia ciśnienia oleju żeby potwierdzić lub obalić tezę. Może być to również pompa olejowa która nie wydaje już odpowiedniego ciśnienia. I właśnie nie mogę znaleźć na forum szukam już kilka dni żeby nie zawracać nikomu głowy. Ale mam jutro wolną sobotę i chciałbym się tym zająć bo mechanicy u nas zachowują się jak nad mistrzowie a jak mają to zdiagnozować to nie mają czasu albo końcówek w przyrządzie najlepiej karzą mi już szukać nowego silnika i przekładką zrobić a to koszt ok 3,5 k. Bardzo proszę o pomoc kolegów. Bo mnie krew zaleje. Tacy pomocni są mechanicy w Starogardzie Gdańskim.
SeniorA - Pią Sie 11, 2017 18:15

klaki13 napisał/a:
I właśnie nie mogę znaleźć na forum szukam już kilka dni żeby nie zawracać nikomu głowy.
ale napisz czego szukasz , co chcesz wiedzieć ?.
Może tego szukasz https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=103874

klaki13 - Czw Wrz 14, 2017 20:10

Odkręciłem czujnik ciśnienia oleju i zmierzyłem ciśnienie jest na poziomie 0,5 bara na ciepłym silniku. Olej wymieniony miesiąc temu klekoczą zawory kupiłem pompę oleju i nie mogę znaleźć w jaki sposób ją wymienić. Przeleciałem całe forum. Studiuję już kilka dni czy ktoś wie gdzie to znaleźć?
automechanik - Pią Wrz 15, 2017 21:54

RAVE instrukcja serwisowa.
Jeśli chcesz wymienić pompę olejową, musisz się liczyć z demontażem paska rozrządu (wskazana blokada rozrządu dla pewnego bez odćhyłek ustawienia faz rozrządu)