Zobacz temat - [R75 ] Zgubione kluczyki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 ] Zgubione kluczyki

adas07072a - Sob Wrz 16, 2017 12:04
Temat postu: [R75 ] Zgubione kluczyki
Witam szanowne grono. Potrzebuje waszej pomocy. A mianowicie posiadałem jeden komplet kluczyków i pech chciał ze ostatnio je zgubiłem.
Auto otwarte tylko nie mam jak odpalić.
Co można zrobić w tak beznadziejnej sytuacji?

wellman - Sob Wrz 16, 2017 12:26

adas07072a, najlepiej byłoby znaleźć kluczyk. :-)

W przeciwnym wypadku prawdopodobnie czeka Cię zakup kompletu bębenków z kluczykiem oraz immo, bcu i sterownik silnika od innego roverka. Ewentualnie samych bębenków i kluczyka, a Twoje immo programowane na stole, dopisanie do bcu używanego kluczyka i synchronizacja ews<=>edc.

Alternatywnie możesz też kupić sam kluczyk, poprosić jakiegoś magika o dorobienie grotu do wkładki, wtedy pozostanie dopisanie do immo i bcu.

Szczegółowo pomóc w tej materii mogą nasi forumowi guru - marcin.misek lub MaReK.

Jakiej opcji byś nie wybrał, weź od razu dwa kluczyki. ;-)

adas07072a - Sob Wrz 16, 2017 13:27

Wellman. Znalezienie jest nie możliwe bo leży gdzieś zakopanym. Prawdopodobnie wypadł mi z koparki.
tmk752 - Nie Wrz 17, 2017 18:33

myślałem że jakaś ciekawsza historia się za tym kryje :P
MaReK - Wto Wrz 19, 2017 19:51

adas07072a, nie dzwoniłeś w tej kwestii w niedziele do mnie? :)

Generalnie opcje są dwie:

tańsza, zakup zestawu startowego (EWS, Komputer Silnika, BCU) oraz bębenka stacyjki i drzwi kierowcy (ok. 350 zł).

droższa dorabianie grotu na podstawie bębenka stacyjki, dopisywanie pilota (BCU) oraz pestki do immobilisera (EWS). Samo dopisanie pestki oraz pilota to 300 zł + 50 zł pilot używany + XXX zł dorobienie grotu.

Erill93 - Wto Mar 03, 2020 11:00

Witam. Mam taki sam problem jak autor postu więc odświeżę.
Wystarczy kupić komputer, moduł immo i stacyjkę z kluczykiem (wkładki reszty), by odpalić i użytkować samochód? Podmienić i bedzie działało bez dalszego grzebania? Jeśli nie podmienie modułu komfortu, to jakie będą następstwa?

adas07072a - Wto Mar 03, 2020 11:06

Musisz jeszcze kupić kolumnę kierownicy. Nie Wyjmiesz stacyjki Bez kluczy. Próbowałem rozwiercać i innych różnych sposobów opisanych w internecie ale lipa. Kupiłem zestaw startowy plus kolumna
MaReK - Wto Mar 03, 2020 11:12

Są firmy, które na podstawie wkładki potrafią dorobić grot kluczyka.
Reszta, to elektronika. Nowy transponder do dopisania, używany pilot do dopisania.

Erill93 - Czw Mar 05, 2020 14:00

Dużo jest pracy przy wymianie kolumny?
Z tego co wiem, to dorabianie grotu i programowanie wychodzi sporo drożej.