Zobacz temat - [R75] Co to za element z podusfitki.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Co to za element z podusfitki.

ARTUR1983 - Wto Wrz 19, 2017 15:32
Temat postu: [R75] Co to za element z podusfitki.
Co to jest http://scr.hu/418q/ricnx i czy opłaca mi się robić dziurę w wymienionej podsufitce by to zainstalować bo moja stara podsufitka to miała?
0L0 - Wto Wrz 19, 2017 18:41

W tym mieszkają czujniki od alarmu.

Czy się opłaca? Podlicz i zdecyduj sam.

ARTUR1983 - Wto Wrz 19, 2017 19:33

0L0 napisał/a:
W tym mieszkają czujniki od alarmu.

Czy się opłaca? Podlicz i zdecyduj sam.


Tzn ja instalację mam tylko wtyczkę wpiąć.
Czyli ja nie założę to nie będzie wyło czy jak?

grota10 - Wto Wrz 19, 2017 21:26

Ja to mam ale chyba nie działa. W jakich okolicznościach powinno to zadziałać? Kiedy siedzibę w aucie,załączony alarm i zaczynam się ruszać nic się nie dzieje,a powinno się dziać?.
sTERYD - Wto Wrz 19, 2017 22:22

Nie tak od razu. To się załącza że sporym opóźnieniem.
Dziadek - Wto Wrz 19, 2017 23:56

Już kiedyś o tym pisałem: zaraz po zakupie auta ( jakieś 10 lat temu) próbowałem to sprawdzić, zamknąłem się w aucie i robiłem różne rzeczy ale nic się nie działo, aż w nerwach zgniotłem puszkę po browarze i alarm zaczął się drzeć. Najwyraźniej to alarm alkoholowy :mrgreen: i daje znać że trzeba kupić następne piwo. Trzaby jeszcze sprawdzić z tłuczeniem flaszki i kieliszków.
dawidd - Sro Wrz 20, 2017 06:24

Ja co prawda tego nie mam, ale z opisu i wyglądu wnioskuje ze to czujnik tłuczonego szkła, a nie czujnik ultradźwiękowy, stad można skakać w środku i nie zadziała. Wystarczy 2 butelki o siebie uderzyć żeby zabrzęczało i na 100% alarm sie uruchomi
grota10 - Sro Wrz 20, 2017 07:30

Jutro wypróbuję
christopher7 - Sro Wrz 20, 2017 07:50

To ultradźwiękowy czujnik ruchu. Szkoda robić dziurę w podsufitce. Technologicznie nie jest to już najświeższa technologia. Chyba, że chcesz mieć alarm retro :wink:
martinsc - Czw Wrz 21, 2017 18:36

U mnie to działa sprawdzone przypadkowo kiedy pojechałem po córkę do przedszkola żona została w aucie a ja odruchowo wysiadajac zamknąłem auto z pilota przy wejściu do przedszkola zaczął wyć :P wracać mi się nie chciało a pilot z 200m w roverku nie łapie sygnału. Wróciłem z córką do auta to żona chyba była głośniejsza od alarmu :mrgreen: więc potwierdzam działa jak wykryje ruch w aucie przy uzbrojonym alarmie