Zobacz temat - [R75] odklejona lampa stopu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] odklejona lampa stopu

tmk752 - Sro Paź 18, 2017 10:29
Temat postu: [R75] odklejona lampa stopu
Hej jezdzilem z full nawiewem goracego powietrza na szybe. I chyba z tego powodu odkleil mi sie stop z szyby tylnej. Smieszna sprawa, ale probowalem podkleic sylikonem do szyb i znowu sie odkleilo. Znacie jakies rozwiazanie?
alpacino - Sro Paź 18, 2017 10:34
Temat postu: Re: [R75] odklejona lampa stopu
tmk752 napisał/a:
Hej jezdzilem z full nawiewem goracego powietrza na szybe. I chyba z tego powodu odkleil mi sie stop z szyby tylnej. Smieszna sprawa, ale probowalem podkleic sylikonem do szyb i znowu sie odkleilo. Znacie jakies rozwiazanie?


Najszybsze? ....odklejoną lampe stopu przykleiłem dwustronną taśmą , dostepną np: w OBI kupiłem Patexa w takich prostokątnych kawałkach ( ok 10 zeta) , odtłuścić szybę i lampę i po sprawie ! nie widać jej bo w tym miejscu szyba jest czarna , spokój już ze trzy lata.... :mrgreen:

karol77787 - Sro Paź 18, 2017 13:17

też mi kiedys odpadło i mechanik skleił mi to specjalnym klejem do szyb. Wytrzymało rok do upałów i odpadło. Po tym skleiłem to czerwonym silikonem wysokotemperaturowym w niedużej ilosci i trzyma już 3lata
turbina - Sro Paź 18, 2017 21:19

Kleiłem to juz u siebie z 5 razy róznwymi klejami bo przecież na silikon nie będzie trzymać. na końcu przykleiłem silikonem i trzyma juz dwa 3 lata. Tylko porozkręcaj wcześniej i klej same uchwyty metalowe będzie dobrze trzymać.
tmk752 - Sro Paź 18, 2017 22:23

Karol dzieki za rade
alpacino - Sro Paź 18, 2017 23:02

tmk752 napisał/a:
Karol dzieki za rade


...a babrajcie sobie różnymi silikonami ,klejami , najpierw będzie trzy dni schło a potem, może rok wytrzyma :roll: :roll: :roll: :roll:

karol77787 - Czw Paź 19, 2017 09:41

alpacino napisał/a:
tmk752 napisał/a:
Karol dzieki za rade


...a babrajcie sobie różnymi silikonami ,klejami , najpierw będzie trzy dni schło a potem, może rok wytrzyma :roll: :roll: :roll: :roll:

każdy chwali swój sposób. Zrobiłem zakleiłem na dwa trzy małe placki żeby nie było widać i mi trzyma nie narzekam.

christopher7 - Pią Paź 20, 2017 15:47

Każdy ma jakieś swoje sprawdzone metody :grin: są kleje cyjanoakrylowe w żelu, epoksydowe. Co niektóre lepsze taśmy dwustronne potrafią też bardzo konkretnie trzymać...
krasin - Wto Paź 24, 2017 09:04

Ostatnio miałem ten sam problem. Przyklepilem na mocną taśmę dwustronną i trzyma :)