Zobacz temat - [R75] 2.0 Cdti chłodnica Klimatyzacji/wody.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] 2.0 Cdti chłodnica Klimatyzacji/wody.

czarek236 - Czw Gru 21, 2017 19:47
Temat postu: [R75] 2.0 Cdti chłodnica Klimatyzacji/wody.
Witam Panowie,jestem przed wymianą chłodnicy klimatyzacji,moja jest szczelna ale skorodowała zewnętrznie,i moje pytanie kupiłem nową nie wiem czy ma fabrycznie wstawiony osuszacz,może ktoś z szanownego forum podpowie czy nowe mają w sobie już zainstalowany osuszacz?,i jeszcze jedno wymieniam też chłodnice wody,zastanawiam się nad przepłukaniem układu i tu też powstaje pytanie?czy warto zrobić płukanke całego układu przed zainstalowaniem nowej chłodnicy.
Dziękuje za wszelkie cenne uwagi i wskazówki.

SeniorA - Czw Gru 21, 2017 22:30

czarek236, tu jest odpowiedź : https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=42780

[ Dodano: Czw Gru 21, 2017 22:30 ]
czarek236 napisał/a:
czy warto zrobić płukanke całego układu przed zainstalowaniem nowej chłodnicy.
to zależy od tego czy w układzie stosowano cały czas płyn chłodniczy , jak tak i wymieniano go okresowo , to nie widzę potrzeby płukania.
czarek236 - Czw Gru 21, 2017 22:38

Andrzej na Ciebie zawsze można liczyć,dzięki serdeczne,w mojej nowej chłodnicy jest kapselek o którym mowa w jednym z postów,jutro sprawdzę i oczywiście opiszę czy jest takowy zmontowany z nową chłodnicą.
Co do płynu w układzie chłodzenia oczywiście zawsze stosuję płyn dobrej jakości wiadomo że to przekłada się na wiele spraw związanych z prawidłową pracą układu chłodzenia,czyli mogę sobie to odpuścić,mówię o płukance.

Pozdrawiam Czarek

pablo - Pią Gru 22, 2017 08:45

Co do plukania ukladu to dla wszystkiego bym zrobil. Ze 3 lata temu wymienialem nagrzewnice. Przy tej wymianie przeplukalem caly uklad. Syfu bylo sporo. Calosc zalalem Prestone i bylem pewien ze juzna wieki bede sie cieszyl czystym i ukladem i ciepelkiem w aucie. W tym roku ponownie musialem wyciagac nagrzewnice bo wydajnosc grzewcza mocno spadla. Kumemu zdziwieniu w nagrzewnicy i w ukladzie bylo tyle czarnego syfu ze szok. Po czyszczeniu i zalaniu Prestone juz nie mam pewnosci jak dlugo bede mial cieplo w aucie. Skad sie ten syf bierze ?
czarek236 - Pią Gru 22, 2017 14:10

Więc tak,po rozebraniu (odkręceniu) osuszacza w fabrycznie nowej klimatyzacji jest filterek wraz z wkładem :o .
SeniorA - Pią Gru 22, 2017 19:58

pablo napisał/a:
Skad sie ten syf bierze ?
Rdza i inne osady powstają głównie jak się zużyją inhibitory korozji w płynie , czyli jak się opóźnia wymianę płynu albo dolewa wody podczas eksploatacji. Skuteczne płukanie polega na oddzielnym, po rozłączeniu , płukaniu chłodnicy , silnika i nagrzewnicy.Te elementy należy płukać osobno. Do płukania silnika trzeba wymontować termostat. Jak tak zrobisz , to długo będziesz się cieszył czystym układem.